Rodině předala v zastoupení UniCredit Bank společný šek na celkovou částku 200 tisíc korun, když polovinu věnovala banka a stejnou výši nadace. Rodina se zasloužila o výchovu desítek dětí především v pěstounské péči, ve které stále pokračuje.

Dva dny před Štědrým dnem navštívila Nadace SYNER také Hospic sv. Zdislavy a dovezla všem zaměstnancům dárkové tašky s kosmetickými a čajovými balíčky. Větší dárek, a to šek v hodnotě 102 600 Kč, převzala z rukou představitelky Nadace SYNER Evy Syrovátkové a zástupce SINNERS Moritze Straubeho ředitelka hospice Taťána Janoušková.

Ta uvedla, že finanční dar v tomto tíživém období koronavirové krize bude určen na pokrytí provozních nákladů. „Hospic podporujeme již řadu let, navíc mám velkou radost, že se nám letos podařilo spojit síly s libereckou esportovou organizací SINNERS. Ti přispěli částkou 51 300 z charitativního streamu a my jsme za nadaci přidali stejnou výši. Tímto chceme společně vyjádřit poděkování všem sociálním pracovníkům a pečovatelům hospice, že se ve značně složité době usilovně a pečlivě starají o své klienty a poskytují jim mimořádně kvalitní a ohleduplnou péči,“ uvedla Eva Syrovátková.

Ondřej Paclt