Právě v období, kdy kulturní stánky napříč celou zemí zavřely své brány, v Jablonci vsadili na alternativní projekty. Obecenstvo sice zatím do divadla nesmí, ale krásné prostory secesního stánku ladem nezůstaly. Pro natáčení svých klipů si je totiž najali naši přední zpěváci. A to hned čtyřikrát.

Jako první se zde objevil Jiří Koběrský, jenž zde natočil svůj hit Sundej si roušku a pusu mi dej. Tato píseň o svobodě a touze žít má již na YouTube přes milion zhlédnutí. Možná právě proto si Jirka Koběrský vybral jablonecké divadlo i podruhé. Tentokrát zde spatřila světlo světa píseň Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí.

Dalším veleúspěšným zpěvákem naší popové scény je bezesporu David Deyl, který v našem divadle vystupuje často a rád. Není proto divu, že jeho poslední píseň Chytám se stébel nabídne i pohled do útrob „Malé vídeňské opery“, jak se kdysi našemu divadlu přezdívalo. Song má od svého uvedení rovněž slušně našlápnuto a její popularita na YouTube rychle roste.

A abychom byli kompletní, musíme zabrousit i do oblasti country hudby a jejího typického představitele, Tomáše Linky ze skupiny Fešáci.. Jeho píseň Sen, rovněž natočená v Jablonci, vznikla při příležitosti vydání Linkovy autobiografické knihy Paní má se má - Paměti countrymana, vydané Linkovi k pětasedmdesátinám.

„Všichni tři interpreti mě oslovili sami, i když nepopírám, že za tím stojí jejich dlouhodobá spokojenost s naší prací a především obdiv k těmto krásným prostorám,“ vysvětluje ředitel Žur vznik těchto projektů. Je na místě dodat, že jeho osobní nasazení, kreativita a profesionalita jsou těmi nejhlavnějšími důvody, proč má Městské divadlo Jablonec v lásce stále více špičkových interpretů.

„Jsem za to rád, ale je třeba zmínit, že nejde jen o mě, ale o práci všech zaměstnanců divadla technikou počínaje, přes tvůrčí a administrativní tým a já jim to snad taká nekazím,“ usmívá se skromně Pavel Žur, jehož jméno vyslovují v závěru svých koncertů ti nejlepší z nejlepších ve spojení s mnoha superlativy.

Každopádně, pokud vám atmosféra divadla, a především toho našeho Jabloneckého, chybí a pokud máte rádi dobrou hudbu, není nic jednoduššího, než si na YouTube najít výše zmíněné songy, nalít si sklenku dobrého vína a užít si trochu té atmosféry i doma v obýváku.

A co se týká programu v našem kulturním stánku, mohu již dnes říct, že se pro nás všechny chystá další opravdová laskomina. Máme se na co těšit. A ještě něco. Všem organizátorům a protagonistům, kteří se jen tak nějakých překážek nezaleknou, posílám aspoň virtuální standing ovation za nás všechny. Bravo!   (ims)