Jamaron je mladá rocková kapela z Prahy v čele s půvabnou charismatickou frontwoman Marií Dostálovou, jejíž výrazný hlas obklopený hutným zvukem elektrických kytar i nekompromisních bicích dominuje mladé pětice se slušnou řádkou výrazných hitů i zajímavým potenciálem do budoucna.

Jamaron si zakládají na dobře srozumitelných, smysluplných českých textech, se kterými se jejich posluchači snadno ztotožní. A nejen to, dokonce si je i s kapelou můžou i zazpívat živě. Další devizou pětky jsou silné chytlavé refrény a svěží mladistvá energie, která se na posluchače valí z pódia při každém jejich koncertě. Nejen proto jsou Jamaron řazeni mezi nejzajímavější mladé rockové kapely dneška. To dokazuje i jejich vítězství v Anketě Žebřík, zisk ocenění Objev Roku 2020. Vstupné na koncert stojí 220 korun pro dospělé na baru a 240 korun pro studenty.

Železnice.
Trať z Pardubic do Liberce potěšila bohaté továrníky. Budovali ji také barabové

Jamaron mají také díky komunikaci s fanoušky i široký komunikační potenciál na sociálních sítích. Například na YouTube mají několik miliónů přehrání svých výrazných songů. Řadí se tak mezi stovku nejposlouchanějších skupin z Česka. To se potvrdilo už loni na jaře v Domě kultury Teplice, kde skvěle sekundovali v roli předkapely též pražské sourozenecké rockové party Wohnout.

Co je nyní u Jamaron nového? To prozradil Jabloneckému deníku lídr kapely Ondřej Dostál, hráč na elektrickou i akustickou kytaru: „Chystáme nové písničky, na textech se teď už podílíme všichni. Naše již třetí album Generace je úspěšné a v klubech napříč republikou máme plno i v době, zatímco některé české kapely ruší koncerty,“ pochvaloval si Ondřej Dostál.

AKTUÁLNÍ SESTAVA:
Marie Dostálová — zpěv, saxofon
Jakub Dostál — zpěv, elektrická sólová kytara
Ondřej Dostál — zpěv, elektrická kytara, akustická kytara
Filip Karlík — baskytara a Václav Hejda — bicí

Zdroj: Youtube

Radek Strnad