Mezi celorepublikovými trofejními rybami nechybí třeba losos z Labe v Děčíně či candát chycený na přehradní nádrži Hracholusky na Plzeňsku. Jako zajímavost jsme přidali i snímek nechranického „krokodýla“ tedy obří štiky, kterou chytil profesionální rybář a popularizátor přírody Jakub Vágner. Jeho souboj s „krokodýlem“ jste mohli vidět před časem v České televizi.

„Vždy mě fascinoval příběh dravce, který je brutální, ale krásný zároveň. Štika obecná. Zubatá královna našich vod,“ řekl v pořadu Vágner. Nechranice si vybral, protože se tam historicky ulovilo mnoho velkých trofejních štik. Přehrada působí takřka nekonečně, jedná se totiž o pátou největší nádrž v Česku, která se rozkládá na takřka 1400 hektarech.

Velké ryby jsou ale i v řekách. Své o tom vědí rybáři, kteří tráví svůj volný čas třeba u řeky Labe. Částečně to dělají z touhy chytit kapitální trofej a nezřídka kdy proto, že mají rádi přírodu. „U vody si odpočinu. Když něco chytím, tak je to příjemný bonus. Jsem zastánce hesla: Chyť a pusť. Už se těším na jaro, až budu moci zase vyrazit,“ sdělil Jan Procházka z Ústí nad Labem.

Chcete se pochlubit vlastním úlovkem? Fotky a pár vět můžete posílat na petra.hamova@denik.cz nebo přes formulář Čtenář reportér na tomto webu.

Zdeněk Traxler