Jedná se již o třetí ročník této charitativní akce, kterou pořádá Střední škola Semily. První ročník se konal v roce 2022 jako spontánní nápad několika žáků Střední školy Semily z oboru Požární ochrana ihned po napadení Ukrajiny Ruskem. Výtěžek byl věnován na podporu napadené země.

Loňský druhý ročník se pak konal na podporu lidí s poruchou autistického spektra a výtěžek byl věnován organizaci Slunce všem, která poskytuje odlehčovací služby.

Třetí ročník běhu se tak stává tradicí, která pomáhá těm, kteří to nejvíce potřebují. 5. 4. je také dnem Honzových narozenin. K oslavám bychom tedy určitě v Semilech chtěli přispět i my. Honza se svou maminkou, která se o něho stará bude na Ostrově v Semilech přítomen. Rodina inspiruje. Nevzdává se svých snů navzdory výzvám, kterým čelí. Aktivně se zúčastňuje soutěží v hasičském sportu jako rozhodčí, věnuje se hudbě. 

Akce začíná dopoledním programem, který je věnován nejmenším. Kromě možností si zazávodit budou pro děti připraveny různé atrakce a hry, takže se ani na chvilku nebudou nudit. 

Celý program:

  • Děti předškolního věku: Zábavná trať 50 m, starty od 10:00
  • Děti mladšího školního věku: Trať 300 m, starty od 12:00
  • Juniorská kategorie: Trať 1500 m, start ve 13:00
  • Volná kategorie: Trať 1000 m, starty celý den
  • Hlavní kategorie: 3000 m, 5000 m, 10000 m, start v 15:45  

Tratě jsou rovinaté, s výjimkou menší části 5 km a 10 km tratí, které zahrnují jednu stoupavou část v parku. Povrch tvoří asfalt nebo zpevněná cesta. Budeme se těšit v pátek 5. 4. na semilském Ostrově na shledanou.

Nejenže podpoříte skvělou věc, ale také se zúčastníte oslav Honzíkových narozenin. Připojte se k nám a sdílejte radost z pohybu a společenství.

Startovné: Dobrovolné, s možností registrace na místě nebo předem prostřednictvím online formuláře.

Další informace: Veškeré informace naleznete na: Střední škola Semily - Charitativní akce (skolasemily.cz)