Dá se s ním cestovat na desítky kilometrů vzdálená místa pohodovou cestovní rychlostí při pořád slušné spotřebě. Uveze bez potíží dva lidi i s batožinou a malým nákupem. Nezpůsobíte na něm kolaps v městské dopravě, protože na semaforech vystřelíte vždy jako první a jste povětšinou nejdříve na druhé straně křižovatky.

Ve srovnání s motocyklem má skoro vždy přední ochranné plexi a širokou podlážku, která chrání před nepříznivými vlivy a chladem. Dobře svítí a je vybaven solidním zavazadlovým prostorem, který se nachází pod širokým pohodlným sedlem. Skútry představují formu individuální mobility, která je nepostradatelná pro velkou část populace, především v jižních státech nejen v Evropě.

Při pohledu na naše silnice Češi objevili lásku ke skútrům a lidé si je pořizují především ve městech. Současně také vzrostla poptávka po rychlém rozvozu jídla, zejména v době koronaviru.  Zájem rovněž roste o bateriové elektrické skútry, v Čechách jich můžeme napočítat už přes pět tisíc. Obecně jsou tyto jednostopé stroje relativně cenově dostupné a přinesou potěšení a radost nejednomu novému majiteli.

Jan Pacák