Jak se nevzdávat i v době pandemie, jak obeplout Aljašku až po Mexiko, jaké jsou moderní nehody na lodi, proč nevěřit jen navigaci a hodně o budoucnosti jachtingu a windsurfingu a ještě mnohem víc. To je stručný obsah zajímavých přednášek Jachtařské akademie Českého svazu jachtingu.

„Těšit se letos můžeme jak na praktické rady pro jachtařské začátečníky, tak na dech beroucí vyprávění našeho mořeplavce Jiřího Denka, jenž obeplul Aljašku až do Mexika a to se svojí malou dcerou. Věnovat se budeme i budoucnosti jachtingu a windsurfingu s našimi úspěšnými závodníky na světové úrovni,“ nadšeně vysvětluje Zdeněk Sünderhauf, který stojí za vznikem Jachtařské akademie, a zve příznivce jachtingu také na aktuální přednášku sportovního psychologa Mariana Jelínka na téma: Jak se nevzdávat a směřovat k cíli i když se zrovna nedaří nebo přijde pandemie. „Sám jsem si covidem prošel a celá situace ovlivnila i můj pracovní život. Přednášky a koučinky přes digitální nosiče se staly normalitou. Prostě jsem se musel přizpůsobit,“ říká k aktuální situaci Marian Jelínek.

Letošní cyklus přednášek bude vzhledem ke stávající situaci probíhat on-line vždy v úterý od 18 do 20:00 hodin. Cena je 300 a pro držitele závodních licencí ČSJ jsou zcela zdarma.

Registrace je možná na: https://www.yachting.com/cs/kurzy-a-prednasky/prednasky-ve-spolupraci-s-ceskym-svazem-jachtingu anebo na: http://www.jacht-akademie.cz/aktivity/

Jachtařská akademie byla zřízena pro širokou veřejnost se zájmem o jakoukoliv formu jachtingu. Vedle praktických prezenčních seminářů, přednášek a kurzů v rámci Jachtařské akademie vzniká i rozsáhlá databáze vzdělávacích článků, komentovaných videí s praktickými ukázkami a video přednášek určených pro online vzdělávání. Na Jachtařské akademii spolupracuje řada významných osobností českého i zahraničního jachtingu, včetně olympioniků.

Seznam přednášek:

19. 1.   Marian Jelínek - Jak se nevzdávat a směřovat stále k cíli i když přijde pandemie
26. 1.  Jiří Denk - Plavba z Aljašky do Mexika na lodi Altego II
2. 2.  Petr Ondráček - Kapitánem na záchranném ostrůvku
9. 2.  Vasilij Zbogar (Slo) - Na Laseru k olympijským medailím
16. 2.  Milan Hájek, Patrik Hrdina- Budoucnost windsurfingu 
23. 2.  David Křížek- Budoucnost jachtingu
2. 3.   Kateřina Staňková - Moderní nehody a jejich prevence na moři, technika - dobrý sluha, ale zlý pán
9. 3. Jan Sedláček - Jachtařské nehody na českých vodách, vodní záchrana a prevence

Více informací a registrace na přednášky je dostupná na www.jacht-akademie.cz 

Jiřina Faloutová