Ty zde zažily dobrodružství, vydaly se na několik výletů, vytvořily spoustu výrobků. Fotografie z jednotlivých tématických týdnů si můžete prohlédnout na našich facebookových stránkách. Tamtéž najdete i pozitivní ohlasy rodičů, z nichž vybíráme:

„Moc hezký a tábor super, Adélka se těší už na příští rok“. MM
„My děkujeme za krásný tábor, dcera byla nadšená a rodiče taky. Velké díky patří lektorům, za super program.“ JV
„Moc děkujeme. Sebík byl nadšený… tak snad příští rok.“ VV

Pro netáborníky jsme v době uzavření centra uspořádali několik výletů do okolní přírody i setkání na hřištích a přilehlé zahradě. Po skončení táborů jsme v centru udělali velký úklid, omyli okna a v posledních srpnových dnech opět otevřeli alespoň na pár dní v týdnu pro naše nejmenší klienty.

V rámci táborového týdne Poznáváme přírodu zavítal do Majáku dne 19. července včelař pan Petr Haba. Dětem i vedoucím se povídání s ukázkami velice líbilo a lektorka Dana Beldová napsala:

„Chceme velmi poděkovat za zajímavou a přínosnou přednášku, ve které jste nás zasvětil do života včel. Dozvěděli jsme se, jaký propracovaný systém včelky mají uvnitř úlu. Že každá včela si během své 21 denní vývojové fáze, projde různým obdobím a mění se i její povinnosti. Už víme, jak se narodí matka, co vše musí zvládnout, než se stane královnou svého včelstva. Také, že v jednom včelstvu je až 60 000 včel, asi 500 trubců a jenom jedna matka.

Další den, 20. července, jsme měli možnost při exkurzi podívat se přímo do úlu a na vlastní oči vidět jejich činnost v akci. Závěrem jsme navštívili včelín pana Patrmana z druhé světové války. Ten byl vyhlášeným včelařem nejen v okolí plavské Zalamáně. Děti byly nadšené a měly nejednu otázku.“

Zuzana Koldovská, RC Maják Tanvald