„V tomto roce došlo z pochopitelných důvodů k několika změnám. Ke hře nastoupili pouze jablonečtí hráči, své kolegy z okolních měst kvůli koronavirové hrozbě pozvat nemohli,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast sociální David Mánek. Oproti minulosti turnaj změnil také místo konání. Zatímco dříve se konal v zahradě objektu v Novoveské ulici, letos proběhl v Tyršových sadech. „Jednalo se tak o první akci, která přispěla k oživení Tyršova parku a na spolupráci se město dohodlo s Centrem sociálních služeb Jablonec nad Nisou a jabloneckým TJ Sokol,“ dodává náměstek Mánek.

Více než tři desítky seniorů se utkalo v jabloneckém Tyršově parku ve hře mölkky.Zdroj: město JablonecA tak ve čtvrtek 3. září se v Tyršových sadech sešlo 21 hráčů a další fandové, hrálo se na třech polích, z každého vzešel vítěz, který postoupil do velkého finále. „Hra mölkky je původem z Finska a v klubech CSS jsme ji představili už v roce 2016. Tréninky probíhají v sezóně každé pondělí dopoledne, senioři střídají hru mölkky a pétanque,“ připomíná specialista na volnočasové aktivity Centra sociálních služeb (CSS) Lukáš Frydrych s tím, že turnaje jsou od roku 2016 s výjimkou roku 2017, v němž byl pro nepříznivé počasí zrušen.

„Od počátku to byl turnaj seniorů tří měst, ale v roce 2019 se k nám přidala i Česká Lípa, nově tedy hrajeme turnaj seniorů čtyř měst - Jablonec, Liberec, Frýdlant a Česká Lípa,“ uzavírá Frydrych. Město a Centrum sociálních služeb spolupracují ve více oblastech, například v říjnu je naplánovaný Památný den Sokolstva, na kterém zazpívá seniorský pěvecký soubor Izerína.

Petr Vitvar