V pátek 7. června se od 18 hodin koná Slavnostní mše za zdar Krajského sletu v kostele sv. Mikuláše, v sobotu od 19 hodin koncert kapel Bodlák a Gorale pocta Čechomoru v turnovské sokolovně a ohňová show od 21:30 hodin na atletickém stadionu.

Krajský sletový den bude odstartován v neděli 9. června v 11 hodin prezentací sokolské činnosti na náměstí Českého ráje v Turnově. Ve 12 hodin proběhne pietní akt u sochy dr. Miroslava Tyrše ve Skálově ulici. Sletové odpoledne bude slavnostně zahájeno ve 13 hodin na náměstí Českého ráje zdravicí hostů a pokračovat sletovým průvodem Skálovou ulicí na Městský atletický stadion Ludvíka Daňka. Zde budou všichni diváci svědky slavnostního průletu vojenských Gripenů jako připomínky úzkého sepjetí Sokola a armády.

Následovat bude vystoupení cvičenců ze sokolských žup Ještědské, Jizerské a Krkonošské-Pecháčkovy, jejichž celky doplní sokolové z celé republiky. Diváci se mohou těšit na více než 1 300 cvičenců, kteří se předvedou ve sletových skladbách: Čmeláčci (rodiče s dětmi), Mravenci (předškoláci), Sokolhraní (mladší žactvo), Fitness (starší žactvo, dorost), Leporelo (ženy), Babí léto (ženy), V rytmu srdce (ženy), Před kamerou (muži) a Rocková symfonie (ženy a muži). Během odpoledne uvidí i skladbu Spějme dál (věrná garda a senioři) jako poctu náčelnici Jarině Žitné, prezentaci sokolských sportovních oddílů a uchváceni budou i gymnasty z Kolína Flyingboys.

Na transparentní účet všech žup Libereckého kraje Sleťme se na sletu! mohou příznivci Sokola svými finančními příspěvky podpořit účast sokolských dětí na XVII. všesokolském sletu v Praze. Každý příspěvek pomůže a my předem děkujeme všem dárcům. Přispět můžete na účet: 2302570817/2010 (FIO banka).

Těšíme se na setkání s vámi na Krajském sokolském sletu v Turnově.

Za sokolské župy Libereckého kraje

Mgr. Petr Sádek, náčelník Sokolské župy Krkonošské-Pecháčkovy

Karel Daníček, starosta Sokolské župy Jizerské

Bc. Jaroslav Postl, MSc., MPA, starosta Sokolské župy Ještědské

Ing. Lívia Wimmerová, starostka Sokolské župy Krkonošské-Pecháčkovy

Mohlo by se vám líbit: Jablonecká ZUŠka představila veřejnosti Ve dvou se to lépe táhne 

Jablonecká Základní umělecká škola (ZUŠ) představila největší letošní celoškolní projekt Ve dvou se to lépe táhne. | Video: Radka Baloghová