Na začátku roku 2020 zatoužila skupina vynikajících jabloneckých fotografů po čerstvém větru, a tak se stalo, že 20. 2. 2020 ve 20 hodin a 2 minuty vzniknul nový fotoklub, a že bylo u vzniku hodně dvojek a nul, tak si začali říkat F2020.

Máme za sebou již výstavu v Rychnově u Jablonce nad Nisou a nyní budeme vystavovat zde, ve smržovském Zámečku. Na sezonu 2020-2021 se F2020 zapojil do fotografické soutěže TMO (Turnovský mapový okruh). 

Autory fotografií jsou Slávek Bára, Aleš Bobek, Viliam Folta, Ivo Jareš, Aleš Ječmeň, Helena Kočová, Dagmar Lühringová, Jaroslav Moravec, Václav Novotný, Hana Palečková, Václav Špetlík, Radek Štrupl, Miro Tichy a Jiří Výbora.

Galerie pod širým nebem.
Galerie pod širým nebem vznikla na plotě u jablonecké ZŠ Arbesova

Výstava je průřezem tvorby všech členů, jenž je velmi rozmanitá. Většina členů fotografuje přírodu ve všech jejích podobách, ale někdo se specializuje na reportážní fotografii, která dokumentuje život, kulturu a sport na Jablonecku. Abstraktní fotografie také zaujímá určitou část fotografií fotoklubu.

Členové fotoklubu se z většiny soustředí na Jablonec a jeho okolí, přesto někteří členové přivážejí fotografie z blízkého i vzdáleného zahraničí. V současné době fotoklub 2020 čítá 14 členů.

Jana Králová
F2020