Tentokrát se však jednalo o prestižní galavečer v Norwid Theatre v Jelení Hoře, jež se konalo ke stejně starému výročí Euroregionu Nisa. Galavečer byl spojen s koncertem mladých hudebníků Polska a České republiky.

Euroregion Nisa sdružuje právě Českou republiku, Polsko a Německo, podporuje přeshraniční spolupráci a jeho účelem bylo zlepšení životní úrovně obyvatel tří příhraničních regionů, zlepšení životní úrovně obyvatel, ekonomický rozvoj či zlepšení životního prostředí "Černého trojúhelníku Evropy", výstavba hraničních přechodů a ochrana Jizerských hor a Krkonoš, ohrožené tzv. ničivými účinky kyselých dešťů. Hlavními městy Euroregionu Nisa Jsou Liberec, Jelení Hora a Žitava.

Koncert, jehož byli jablonečtí Vrabčáci součástí, byl nazván „Jubilejním koncertem mládeže k 30. výročí Euroregionu Nisa“, byl spolufinancován Evropskou unií v rámci evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Nisa.

Vrabčáci se mimo jiné blýskli Evropskou toccatou, kterou si zazpívali spolu s polským sborem Zloté nutki a Filharmonií Jelení Hora, Agnus Dei - Requiem a dalšími písněmi a vysloužili si tak nejen ocenění, ale i bouřlivé ovace.

Irena Malá