V kategorii U-17 dívky brala zlato Nela Sadílková, závodnice TJ Delfín Jablonec. Stříbrnou medaili si vyjela Kristýna Chalupníková (TJ Rapid Brno) a k tomu byla Kristýna Piňosová (TJ Rapid Brno) čtvrtá! Český juniorský windsurfařský tým zaznamenal další skvělé výsledky, o které se opět postarali jablonečtí windsurfaři z TJ Delfín, David Drda byl v kategorii U-17 chlapci devátý, Alex Lojínová v kategorii dívek U-15 třináctá.

Lago di Garda ukázala všechny podzimní tváře – to znamená brzké ranní vstávání, velmi silný severní vítr, odpolední teplejší vítr, ale slabší, takže se za týden mistrovství světa vystřídaly všechny podmínky. Celý tým našich mladých windsurfařů pod vedením trenéra Milana Hájka prokázal neuvěřitelnou připravenost a skvělé výkony.

Po hořkém čtvrtém místě z mistrovství Evropy v Tallinnu přišel pro Nelu Sadílkovou titul mistryně světa. Obrovská euforie a velká radost pro všechny fanoušky českého windsurfingu a jachtingu. Jablonecká závodnice skončila s obrovským náskokem před svými soupeřkami: „Stále tomu nemůžu uvěřit, že se to povedlo. Závodní týden byl hrozně náročný a dlouhý, odpočítávala jsem hodiny, kdy už to konečně skončí a zakončila jsem závod vítězstvím v poslední rozjížďce. To byl nádherný pocit!“ Nela Sadílková bude na Technu 293 pokračovat i v příštím roce, takže se máme na co těšit!

Nejlepší velitel celorepublikové soutěže profesionálních hasičů ve vyproštění je hasič z Jablonce nad Nisou Zdeněk Průša.
Jablonecký hasič Zdeněk Průša získal významné ocenění

„Tento závod byl zakončením mé rok a půl dlouhé práce s týmem a nejen medaile, ale i skvělé další výsledky ukazují, že tento tým má skvělé vyhlídky i do budoucna. A já věřím, že podobné úspěchy budeme slavit i příští rok. A budu rád, když holky přestoupí stejně úspěšně i na olympijský iQFoil,“ zhodnotil trenér Milan Hájek.

Historický úspěch českého windsurfingu ukázal velkou naději pro příští olympijské hry. Ve třídě iQFoil máme nejen možnost se úspěšně na olympiádu kvalifikovat, ale také zajet skvělý výsledek. Tým českých windsurfařek je neuvěřitelně silný a celý svět nám jej závidí!

Eva Skořepová, Český svaz jachtingu