Po nahlášení nehody v lokalitě boudy Na křižovatce nad Velkou Úpou byl na místě jako první vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. „My jsme se mezitím snažili ke zraněné dostat velmi těžkým terénem nejprve autem a poté terénní čtyřkolkou. Následovali nás zdravotničtí záchranáři z Trutnova, kteří šli ovšem pěšky. Posádka vrtulníku mezitím stačila ženu ošetřit,“ popsal okolnosti výjezdu Tomáš Novák, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Záchranáři poté pacientku připravili k leteckému transportu. „Vzhledem k terénu bylo vyloučené, abychom jí šetrně převezli k místu přistání vrtulníku. Posádka jí proto naložila do podvěsu a spolu s lékařem LZS s ní přeletěla na místo, kde mohli bezpečně přistát. Tam pak zdravotníci ženu definitivně ošetřili a vrtulník ji transportoval k dalšímu ošetření do královéhradecké nemocnice,“ doplnil Tomáš Novák.

Členové Horské služby poté museli bezpečně dopravit posádky sanitních vozů zpět. „Naši záchranáři je bezpečně převezli z místa nehody na čtyřkolce a pak v těžkém terénním automobilu do Velké Úpy. Kromě nich a posádky LZS se na tomto náročném zásahu podíleli i příslušníci Policie ČR a dokonce inspektor provozu Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje,“ dodal k dnešní akci Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Horská služba ČR, oblast Krkonoše