9. 10. Tomáš Šapovalov: Svatý Martin – Jak se odstěhoval do Karibiku (s ochutnávkou rumů)
Seznámíte se s karibským ostrovem Svatý Martin, na kterém cestovatel prožil dohromady 18 měsíců. Kombinace reálií, zajímavostí a vtipných historek dělá z této přednášky Tomášovo nejoblíbenější a nejúspěšnější vystoupení. Ke Karibiku neodmyslitelně patří rum a vy o něj nezůstanete ochuzeni.

23. 10. Pavla Bičíková: Mexiko, Guatemala
Uprostřed džungle plné řvoucích opic a pestrobarevných ptáků objevíme mayské chrámy a pyramidy. Na poloostrově Yucatán se budeme koupat v krasových podzemních jezerech. Poplujeme na lodi po jezeře Atitlán, o kterém se říká, že je nejkrásnějším místem na naší planetě. Čeká nás velkolepá cesta.

13. 11. Pavel Chlum: Fuerteventura
Fuerteventura je druhým největším ostrovem Kanárských ostrovů. Na ostrově narazíte ale také na hory plné treků, nádherné přírodní scenérie a hlavně na neskutečně pohodovou atmosféru místních vesniček.

Obnova čeká dlouhodobě nefunkční historický rybník Matouš v Lomnici nad Popelkou.
V Lomnici vzniknou nové tůně. Obnovy se dočká také rybník Matouš

27. 11. Michal Černý: Bonaire – ostrov potápění, soli a otroků Bonaire je potápěčský ráj. V minulosti byla na ostrově hlavním zdrojem obživy „výroba“ mořské soli, dnes je ostrov orientován hlavně na turistický ruch, což se díky nedotčené přírodě velmi daří. I když se ostrov nachází doslova na dohled od Venezuely, je spíše spojený s návštěvou turistů z Evropy.

11. 12. Pavel Chlum a Petr Kvarda: Zanzibar
Samotný park je rájem na zemi, kde žije společně nepřeberné množství zvěře. Cestovatelé postupně navštíví většinu zajímavých míst ostrova. Vydají se od delfíních hejn v Kizimkazi na jihu ostrova, přes nekonečné pláže v okolí Jambiany a Paje. Budou se prodírat pralesem v Jozani a navštíví hřebíčkové plantáže.

Přednášky pořádá Turistické informační centrum Železný Brod v prostorách KC Kino vždy od 18 hodin. Vstupné 50 Kč.

Mohlo by vás zajímat: V dílně na Železnobrodsku opravují vitrážová okna pro Křivoklát

Zdroj: Sedlák Jan

Veronika Vebrová, Informační a kulturní středisko Železný Brod