Zabránit dohadům, které vznikly kolem podoby Dolního náměstí, chce vedení města na nových internetových stránkách. Tam budou moci lidé vyjádřit to, co by mělo být zahrnuto v novém integrovaném plánu města.
„Integrovaný plán bude mít priority, se kterými bychom chtěli jít do evropských peněz. Nejprve chceme zjistit, jestli jsou naše priority i v zájmu lidí,“ sdělil starosta Jablonce Petr Tulpa s tím, že náměty lidí se mohou objevit v realizaci.
Radnice připravila deset prioritních projektů pro zpracování žádostí o dotace ze strukturálních fondů EU. Jeden z nich vyvolal značné ohlasy – Dolní náměstí. Více zeleně, laviček, místo pro děti, pořádání trhů nebo letní zahrádky. To byly časté ohlasy lidí, kterým náměstí připadá ohavné. Zazněla ale i chvála.
Odborníci mají jasno. „Architektura odpovídá moderní době. Dolní náměstí má jednoduché provedení, to moderní doba vyžaduje,“ sdělil názor architekt pozemních staveb Zdeněk Daniel. Za návrhy jsou vždy konkrétní lidé a v případě Dolního náměstí se postupovalo korektními kroky.