"Je potřeba si uvědomit, že Česká republika je fantastická. Popravdě raději bych hrál proti Nizozemsku. Česko je šíleně dobrý tým," citovala dánská média Hjulmanda.

Trenér Jaroslav Šilhavý po výhře.
Expert Deníku Piták: Skvělá taktika, všechno vyšlo. Baku je průšvih

Ten upozornil, že Šilhavého výběr na konci března remizoval doma 1:1 ve světové kvalifikaci s lídrem žebříčku reprezentací FIFA Belgií, s níž Dánsko na probíhajícím Euru prohrálo ve skupině 1:2.

"Vzpomeňme si na ten jarní zápas. Česká republika se dokázala vyrovnat Belgii. Rozhodně bychom neměli říkat, že je týmem, který musíme porazit. Musíme mít respekt," poznamenal Hjulmand.

Jeho svěřenci na turnaji prohráli první dva zápasy skupiny, ale pak porazili Rusko 4:1 a se štěstím postoupili do vyřazovací fáze. V osmifinále rozdrtili Wales 4:0.

"Myslím, že jsme zatím dokázali vyhrávat v intenzitě hry, dokázali jsme týmy uštvat. Teď se poprvé na šampionátu utkáme s týmem, který se nám v intenzitě vyrovná," poznamenal Hjulmand.

Patrik Schick v utkání se Skotskem. Na turnaji zaznamenal už čtyři góly.
Je to bomba, zářil po postupu Schick a ohradil se proti systému: Tragédie!

"Bude nesmírně důležité dobře kombinovat s míčem. Nebudeme moci pořád jen běhat a sprintovat. Musíme v tom zápase najít správný rytmus," dodal devětačtyřicetiletý kouč.