Boj dvou sousedů v tabulce Fortuna: ligy o čtvrté místo a tím zajištění nadějí na přímou účast v evropských pohárech, to byl náboj utkání jabloneckých fotbalistů s ostravským Baníkem. Ten přijela podpořit velmi početná výprava fanoušků, a tak se dal očekávat litý fotbalový souboj. Baník ale tentokrát zůstal za očekáváním a nepotvrdil svoji pověst nejúspěšnějšího celku fotbalového jara. A výsledek zápasu to jen potvrdil.

FK Jablonec – FC Baník Ostrava    4 : 0  ( 2 : 0 )

Důsledně  hrající domácí celek tak zaslouženě v poločase vedl 2 : 0. V úvodu druhé části sice Baník přidal na obrátkách a přimáčkl Jablonecké před jejich šestnáctku. Výsledkem všeho ale byly jen dvě opravdu nebezpečné dalekonosné střely, které výbornými zákroky zlikvidoval domácí gólman Hrubý. V pravou chvíli pak přišla pěkná akce Jablonečanů, na jejímž konci stál ve správný čas na správném místě Doležal – 3 : 0!

Poté již hostující celek více méně rezignoval a mohl inkasovat ještě minimálně dvakrát. V poslední minutě zápasu pak završil svůj výborný výkon a hattrick Martin Doležal a Baník si tak  z Jablonce odváží vysokou prohru. Lepší výkon než Baníkovci na trávníku odvedli jejich fanoušci, kteří i přes obdržené branky, svůj tým nezavrhli a povzbuzovali jej až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Radostná a zasloužená děrovačka však patřila domácím. 

 Trenér Baníku Ostrava Bohumil Pánik:

Pro nás po těch dobrých zápasech, co jsme měli, byl tento zápas  vystřízlivěním. Těch faktorů je několik, jeden z nich ten, že mužstvo nepracovalo na maximum v prvním poločase tak, jak by mělo. Otázkou je, zda na to mělo zdroje. Na začátku druhého poločasu ale, když to rozbalili, tak bylo vidět, že zdroje tam byly. A když bychom dali kontaktní gól, mohlo to dopadnou jinak, ale domácí podržel brankář. Pak už naši hráči hráli jen tak, že se účastnili hry. Byli jsme potom už neškodní. Dostali jsme čtyři góly, ale taky jsme tři mohli dát. Jako trenér musím nějakým způsobem takové utkání přežít, přežvýkat. Určitě si z toho vytáhneme nějaké věci, něco si k němu řekneme. Ale těch záporných aspektů a špatného je víc.

Trenér FK Jablonec Petr Rada:

Vítězství nad Baníkem si ceníme. Dneska jsme do utkání vstoupili dobře, i když jsme hned nevstřelili branku. Začali jsme ale hosty napadat, hráli jsme aktivně. Věděli jsme, že ta rozehrávka odzadu, když tam nebyl Fleischman, je důležitá. Druhý gól nás trochu uklidnil. Do druhého poločasu jsem hráče upozorňoval, že musíme hrát stejně aktivně. Věděli jsme, že Ostrava je nepříjemný soupeř a viděli jsme, jakou má sezónu, je ve finále poháru, ta kvalita tam určitě je. Ve druhém poločase byl prvních patnáct minut Baník lepší. Podržel nás Vlasta Hrubý, soupeř měl několik šancí. Třetí gól byl důležitý a uklidnil nás. Po dobré kombinaci jsme v závěru ještě přidali čtvrtý. Hrálo se o čtvrtou příčku a já jsem rád, že jsme ji udrželi. Hráčům musím za jejich přístup poděkovat. V týdnu jsme změnili tréninkový režim, abychom byli živější a nabuzenější. Myslím, že to pomohlo. A teď se musíme dobře npřipravit na nadstavbovou část.

 Branky: 16. Považanec (Trávník), 36. Doležal (Jovović), 63. Doležal (Jovović), 90+1. Doležal (Sobol)

 FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Jovović (69. Kratochvíl), Považanec, Trávník (84. Fábry), Vatajelu (76. R. Acosta) – Doležal.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Granečný – Jirásek, Jánoš (76. Mešaninov), R. Hrubý (C) (41. O. Šašinka), Holzer – Diop, Kuzmanović (81. Bolf).

Rozhodčí: Zelinka – Vlasjuk, Podaný

 Diváci: 2 831