„K dnešnímu utkání jsme přistoupili, jako bychom hráli s týmem krajského přeboru. Byla tam spousta chyb a z toho vycházely zbytečné góly,“ pravil Martin Jánošík, zklamaný trenér České Lípy.

Začátek utkání nenasvědčoval, že si českolipský tým odveze takový nářez. První poločas byl ze strany hostí docela vyrovnaný. První gól přesto padl do českolipské branky. Po faulu obránců ve vlastním vápně se kopal pokutový kop, jehož úspěšným realizátorem byl Ali -Adubakar - 1:0. Pak přišla zbytečná chyba Kubra, který při nedůrazné přihrávce poslal Rozkovce do gólovky - 2:0.

„Dnes jsme postavili proti Lípě mladší sestavu. Kluci k utkání přistoupili dobře, hráli důrazně a rychle. Já jsem spokojený z jejich výkonem,“ pochvaloval si Jaroslav Vodička, trenér Jablonce B.

Ve druhém poločase Česká Lípa naprosto opustila hřiště, domácí ji přehrávali ve všech situacích. A tak přišli další góly, bylo jich šest. Třikrát se ještě Ali-Adubakar, dvakrát Werani, jednou Kinz a Rozkovec. „Soupeř nám ukázal lekci z rychlosti, techniky, náběhu a z ochoty vracet se. V tom všem jsme dnes propadli,“ podotkl Jánošík.

FK Jablonec n. N. B - Arsenal Česká Lípa 8:0 (2:0)

Branky: Ali-Adubakar 3, Werani 2, Rozkovec 2, Kinz.

Jablonec B: Fiala – Čermák, Werani, Ali-Adubakar, Kinz, Drda, Břenek, Nykrín, Podzimek, Skuhravý, Coufal. Střídali: Ježek, Rozkovec, Brandl, Štěpánek.

Česká Lípa: Plechatý (46. Kadlec) – Baláž P., Blažek (60. Verner), Provazník, Bulejko – Malý (73. Berounský), Šíma (28. Černý) – Kubr, Žižka, Díl – Baláž M. (64. Konečný).

MIROSLAV DALÍK

Jablonec prodává lístky na Baník

FK Jablonec spustil elektronický prodej vstupenek na 1.kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY, v němž Severočeši přivítají ostravskýBaník. Vstupenky je možné zakoupit v síti ticketstream, přímý odkazzveřejnil klub na svých webových stránkách. Na zápas, který se hraje vsobotu od 16 hodin, se dostanou i držitelé permanentních vstupenek.Všichni návštěvníci však musí splňovat pravidla o bezinfekčnosti,otestovat se lze ve Veřejném odběrovém centru Střelnice.