V souboji tabulkových sousedů uspěly 3:1 Brozany. „Soupeř byl fotbalový a zkušený, ale měli jsme si s tím poradit. Nehráli jsme dobře. Když už snížíme na 1:2, tak si necháme dát třetí branku z penalty. Když vidím hrát třeba Munzara, tak jemu nemůžu říct ani půl slova. Ale některé individuální výkony byly špatné. Byli jsme naivní, střídající hráči to měli oživit, ale já jsem oživení neviděl. Vypadli nám stopeři, a to je problém. Nemáme to kým nahradit,“ řekl po zápase jablonecký trenér Jaroslav Vodička.

Ani asistent trenéra jabloneckého týmu Adam Pelta nebyl spokojený: „Jsem zklamaný. Zpočátku jsme byli trochu nervózní a nevěděli jsme, co a jak, protože chybělo několik klíčových hráčů, taky dva stopeři. Soupeř přijel posílený o několik kvalitních hráčů, například Jindráček, který hrál ještě před několika týdny v Příbrami ligu. Ten byl také, podle mne, nejlepší hráč na hřišti. Soupeř nás přehrával zkušeností a pílí. My jsme se s tím zpočátku nedokázali vyrovnat. Za mne to tentokrát byla zasloužilá prohra. Zklamali mne naši nejlepší hráči, kteří se zatím sami hledají.“

Ke spokojenosti mají daleko také v Liberci. Získaný bod je ze dna tabulky nedostal. Slovan má za sebou navíc třetí zápas bez vstřelené branky v řadě. Na gól už parta Petra Myslivce čeká dlouhých 279 minut, naposledy se dvakrát trefil v utkání proti rezervě Teplic Jan Matoušek.

Odešla legenda - Luboš Šrejma
Jablonecký fotbal navždy opustila klubová legenda, odešel Luboš Šrejma

„Narazili jsme na velice kvalitního soupeře, lídra soutěže z Živanic, který má ve svém středu většinu hráčů s minimálně druholigovými zkušenostmi z Pardubic, Chrudimi i Hradce. Je to starší, zkušený a sehraný tým, jenž není v čele tabulky náhodou. I přesto v našem mladém složení jsme zejména prvních patnáct minut měli víc ze hry. Ráz průběhů utkání je ovšem v podstatě stále stejný, po optimistickém nádechu dojde k tomu, že šance a náznaky šancí neproměníme, trochu znervózníme a nabídneme soupeři možnosti,“ řekl Petr Myslivec.

„Myslím, že naše vcelku slušná kombinační hra končí před pokutovým územím a chybí nám hlavně kvalita v zakončení, nabídka v šestnáctce i individuální chování a výběr řešení. Proto opět utkání skončilo bez branek. Znovu jsme si ověřili, že v soutěži můžeme hrát s každým, ale bohužel bez vstřelených gólů bude strašně těžké brát víc než bod. V našem pojetí je poctivá práce všech směrem dozadu, je to pořád dokola, nemůžu hráčům upřít snahu,“ dodal.