K vidění byly i hrubé chyby Jablonce, za které zaplatil. Ale také sedm branek, a ty určitě potěšily promrzlé fanoušky. Ve druhém poločase ovšem bylo všechno jinak.  „Klukům jsem říkal, že když dáme během prvních deseti minut gól, tak to utkání ještě zvládneme,“ přiblížil dění o poločasové pauze v domácí šatně kouč Vodička. Jeho tým pak situaci obrátil a z prvního mistrovského duelu si připsal tři body. A s nimi byl kouč spokojený. Mrzelo ho ale zranění jednoho z klíčových hráčů, Rozkovec, i po jeho vystřídání ale Vodičkova parta dotáhla bláznivý zápas do vítězství 6:4! 

„Nemohli jsme ani pořádně vystřídat. Tři týdny jsme pořádně netrénovali. Nebyli jsme v dobrém stavu. Na takovéhle zběsilé zápasy si raději nevzpomínám, mně to vždy ubírá sílu. Máme hodně zraněných, ale já nechci brečet,“ zdůraznil Vodička.

Lukáš Brož
Bude na jaře kanonýr Brož z Držkova opět postrachem pro týmy I.B třídy?

Vývoj utkání okomentoval také manažer týmu Adam Pelta: „Jarní premiéra byla složitá. Od čtvrté minuty jsme prohrávali 0:2. Bylo nás málo, ale bojovali jsme a věřili, že bychom to i tak mohli zvládnout. Začátek zápasu nám nevyšel, ale pak jsme snížili na 1:2 a brzy na 2:2. Inkasovali jsme sice na 2:3 a 2:4, ovšem i to se nám ještě před koncem poločasu podařilo zkorigovat na 3:4. V kabině jsme si řekli, jak musíme hrát dál. Soupeř zase tak velké šance ze hry neměl, spíš z brejků, když jsme nešli do souboje nebo dělali zbytečné chyby.“

Hned tři minuty po poločase vstřelil svůj první gól Breda. „Šli jsme do tlaku a brzy to bylo 5:4, 6:4. Breda se stal hráčem utkání, vstřelil čtyři góly. K nám přišel z Varnsdorfu a potvrdil, že v něm něco je. Je to mladý kluk, může se dostat třeba až do áčka,“ dodal Adam Pelta.

Jabloneckých bylo z hlavní sestavy tentokrát málo. Tým doplnili dorostenci. Obavy z neúspěchu byly oprávněné. O to víc jim vítězství a plný počet bodů udělaly radost. „Problémů máme spoustu, a proto jsem strašně rád, že jsme to utkání zvládli,“ těšilo vítězství jabloneckého kouče Jaroslava Vodičku. 

Příští týden se jeho tým představí v zápase v Ústí nad Orlicí.

FK Jablonec B – FK Chlumec nad Cidlinou 6:4 (3:4)

Branky: 10. Vošahlík (z pen.), 25. Skuhravý, 42., 48., 55. a 59. Breda - 4. Čáp, 8. Koubek, 26. a 36. Bastin

Sestava FK Jablonec B: Surovčík – Štěpánek, Skuhravý, Vošahlík, Břenek – Breda, Daníček, Podzimek, Rozkovec (87. Drda), Diviš – Svrček (90. Chládek)