Jablonečtí odstartovali další přípravný zápas aktivně. Dostávali se do zakončení, jenže buď trefili tyč, břevno, nebo skvěle zasáhl hostující brankář. Skore se poprvé na umělé trávě ZŠ Mozartova měnilo v 19. minutě, kdy dobře hrající Rozkovec zatáhl balon po levé straně, přihrávkou pod sebe Breda rozezvonil břevno, Diviš ale poslal odražený balon zpět do vápna, odkud Kubát zblízka překonal gólmana na 1:0. První poločas nadále pokračoval v naší režii, jenže další dobré akce domácího  týmu končily špatným zakončením nebo zvednutým praporkem pomezního rozhodčího.

Hodkovice B - Jenišovice
ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub okresu Jablonec za rok 2022!

Do druhé půle přišel na hřiště Vošahlík, jablonecká hra získala větší klid a přesnost v rozehrávce zezadu. Dvě minuty po změně stran dohrál Breda hostujícího obránce, který pod tlakem nepřesně odkopl k našemu Malému a ten přesným centrem našel nabíhajícího Podzimka, který přidal druhou branku Jablonce. Třetí branku vsítil náš tým v 61. minutě z penalty, která se kopala po faulu na Linharta, Vošahlík se z ní prosadil až z dorážky. O sedm minut později krásnou uličkou našel Podzimek Malého, ten přesným centrem našel ve vápně Kubáta, jenž zvýšil na 4:0. V 73. minutě zužitkoval dlouhý pas Vošahlíka skvěle Kubát a svůj následný samostatný nájezd na brankáře zakončil nekompromisním zakončením pod břevno na 5:0. Za dalších pět minut si uprostřed hřiště Stibor poradil s dvěma protihráči, vysunul Linharta, který utekl obraně, obešel i brankáře a se štěstím přidal šestý gól Jablonce. Další branka se zrodila po kombinaci Linharta s Bínou, sedmý gól následně přidal Podzimek. Definitivní podobu výsledku dal v závěru parádní střelou z trestného kopu Nykrín na 8:0.

Jbc B - Lbc B příprava
Kouč jablonecké rezervy Vomáčka: Z téhle cesty neuhneme

Trenér jabloneckého B týmu Benjamin Vomáčka: "Kluci k zápasu přistoupili dobře, i když první poločas skončil jen 1:0 a střelba se nám nedařila tak, jako v tom druhém. Ale šance jsme si vytvořili a měli jsme je taky proměnit. Měli jsme pomalejší rozehrávku a i nějaké nepřesnosti. Nastoupili noví stopeři, prostřídali jsme, hráli s jinou sestavou, proto trochu vázla kombinace, kluci si na sebe zvykali. Nasazení a agresivita ale byla, vyhrávali jsme souboje. Takže i ta první půle, i když nebyla tak výrazná, tak určité parametry měla. Soupeře jsme kondičně přehráli, po třetím gólu už odpadl a byla jen otázka času, kolik nastřílíme gólů. Kluci hráli s chutí, kvalitně, zaběhali si, vyhrávali souboje. Druhá půle byla už jen na jednu bránu. Dobrovice měly dva tři rušivé brejky, ale jinak nic. Za přístup, pěkné akce, když soupeř už fyzicky odešel a také za fotbalovost musím kluky pochválit.  Dobrovice úplně špatně nehrály, snažily se. Ale naši kluci šlapali celý zápas. Pořád musíme ovšem mít na mysli, že soupeř  hraje divizi. Ale kluci se přesvědčili, že způsob hry a fotbal, při kterém se člověk nešetří, nese ovoce. Teď nás čeká jen generálka proti Dukle Praha, kterou hrajeme doma. A pak už jdeme na Ústí."

Poslední herní test před začátkem ČFL čeká na svěřence trenéra Vomáčky další sobotu 25. února od 10 hodin tentokrát na UMT v Břízkách.

FK Jablonec B – FK Dobrovice 8:0 (1:0)

Branky: 19., 68, 73. Kubát, 47. a 81. Podzimek, 61. Vošahlík, 78. Linhart, 87. Nykrín

Sestava FK Jablonec B: Reiner - Diviš (46. Vošahlík), Malý, Karban, Nykrín - Gaši (46. Linhart), Rozkovec, Stibor, Breda (74. Bína) - Podzimek, Kubát