"Byl to solidní zápas, Sparta má velikou kvalitu. Béčko hraje druhou ligu, může vybírat z mnoha kvalitních hráčů. Pro nás to byla výborná zkouška. Co se týká zápasu, my jsme do něho vstoupili katastrofálně a už v první minutě jsme prohrávali. Po dalších našich chybách, nekoncentrovanosti, malé agresivitě a málo běhání jsme se dostávali pod tlak. Sparta měla několik šancí. Podržel nás brankář. Postupem času se hra vyrovnávala, náš presing nám nesl ovoce. Sparta taky ztrácela míče. Bohužel se nám nepodařilo dát aspoň jednu branku. O poločase jsme si v kabině něco řekli. A ve druhém už naši kluci předvedli kvalitní výkon. I když jsme nedali gól, byli jsme pak už Spartě vyrovnaným soupeřem, v některých chvílích i lepším. Pro nás je důležité, že si kluci dokázali důležitou věc. Když hrají to, co chceme, s vysokým pressingem, agresivitou, se kterou ve druhém poločase pak už hráli, tak můžou hrát s každým. A pro mnohé soupeře mohou být i nepříjemní," řekl trenér jablonecké rezervy Benjamin Vomáčka.

Jeho svěřenci dál pokračují v přípravě. Do začátku soutěže mají ještě před s sebou tři týdny. Kouč měl z druhého poločasu radost a věří, že do prvního mistráku ještě všechno doladí a budou jako tým ještě silnější.

"Kvalita na straně Sparty určitě byla. Ale když soupeře předčíme běháním a agresivitou, tak to je nepříjemné pro každého. A právě to kluci ve druhé půli plnili výborně. Škoda, že jsme nedotáhli do konce některé slibné akce. Mohli jsme to Spartě znepříjemnit i víc," zdůraznil kouč.

Hráči už odehráli tři přípravná utkání. V prvním z nich jablonecká rezerva prohrála doma vysoko 1:6 s Královým Dvorem.

B tým zahájil přípravu
Každý hráč má stejnou šanci, říká trenér jablonecké rezervy

V druhém herním testu se Jablonec B představil na půdě pražského Motorletu, kde prohrál 2:3. V tomto duelu už měl Jablonec jasnou převahu, která ale nebyla pořádně zúročena střelecky.

Třetí duel Jablonec odehrál v domácím prostředí proti Pěnčínu. Utkání zvládl herně i výsledkově. V zápase samotném se projevil dril trenérů Vomáčky a Justa. Jablonečtí Pěnčín uběhali, vytvořili si řadu šancí a to z nich ještě řada příležitostí zůstala nevyužita. Pěnčín vzdoroval zhruba dvě třetiny zápasu, pak se projevil rozdíl dvou tříd i natrénovanost a Jablonec nakonec zvítězil hladce 4:0.