Jablonecké rezervě se nedala upřít snaha a aktivita. Vošahlíkova tečovaná střela skončila jen rohovým kopem. Po něm hlavičkoval dobře, ale těsně vedle Podzimek. Hostujícího brankáře nedokázal pokořit zblízka znovu Velich. Když už domácí přeci jen skorovali, pískal hlavní rozhodčí faul na brankáře Velvar.

trenér Jablonce Benjamin Vomáčka:

„Výkon jsme podali solidní, bohužel, vítězství jsme soupeři darovali našimi vlastními chybami. Velký rozdíl mezi námi a Velvary bych neviděl. Uznávám jejich kvalitu, je to dobrý mančaft, možná zatím nejlepší, který proti nám v jarní části hrál. Ale kluci zahráli výborný zápas a nemám jim co vyčíst, pouze individuální chyby před góly a proměňování našich šancí. Třeba u prvního gólu mineme jasný, dlouhý míč a hráč nám jde sám na branku. To, bohužel, nejde nijak ovlivnit, pouze tím, že se hráč musí trefit. U druhého gólu vymýšlíme v našem vápně kličku nebo nějaké odhazování soupeře místo toho, abychom toho, abychom míč jednoduše odkopli. A z toho nám dá soupeř na 3:1 a rozhodne. Druhý gól byl do kabiny, z penalty. To my ovlivnit nemůžeme, co rozhodčí pískne, to platí. První a třetí gól jsme Velvarům darovali. Za stavu 1:1, když už jsme gól dostali, tak naše dvě, tři vyložené šance musíme proměnit, abychom se zase nastartovali a v zápase vedli. Takže začátek výborný, vedli jsme 1:0, byli jsme na Velvary dobře připravení, věděli jsme, že hrají kombinační fotbal. Kluci toho hodně naběhali, plnili, co měli a nakonec to takhle znegujeme našimi chybami. Ale výkon, nasazení, běhavost tam byly. Nedáme góly a zbytečně inkasujeme. K fotbalu chyby patří, sice ne takhle velké, ale určité ano. My jsme chyby, které nám nabídly Velvary, nepotrestali. A soupeř nás za naše chyby potrestal. Proto je výsledek 1:3 a ne opačný. Co se ale týká způsobu hry, tam jsme podali nadstandardní výkony. K výkonu nemám žádné připomínky. Příště jedeme do Boleslavi. Dva zápasy, které jsme teď nezvládli, tam budeme chtít odčinit a nějaké body na jaře ještě získat. Když budou výkon a nasazení stejné a nebudeme dělat chyby, tak věřím tomu, že jsme schopní v Boleslavi vyhrát."

Do konce ČFL zbývá odehrát poslední dvě kola. Po výjezdu do města automobilů, zakončí sezonu náš tým v Břízkách za čtrnáct dní s lídrem soutěže a jistě postupující Viktorií Žižkov.

FK Jablonec B – TJ Sokol Vevary 1:3 (1:2)


Branky: 13. Velich - 18. Schneider, 45. Jakab (pen.), 47. Šimkovský

Sestava FK Jablonec B: Richter – Diviš (66. Karban), Vošahlík (90. Stibor), Heidenreich, Malý – Gaši (83. Werani), Rozkovec (90. Linhart), Kubín, Nykrín – Velich, Podzimek (66. Kubát)