Trenér Hamrů Zdeněk Bryscejn od začátku cítil, že by to mohlo v Chrudimi vyjít, protože kluci si jasně šli za svým cílem body odvézt. Utkání bylo kvalitní, ovšem hosté na hřišti byli lepším týmem. Hráli dobře. Jen neuhlídali jednu standardní situaci, za což zaplatili poločasovou remízou.

Chrudim B – Velké Hamry A 1:3 (1:1)

„Poločasová remíza mě mrzela, měli jsme vyhrát. Nicméně ve druhém poločase jsme pokračovali stejně, jen jsme museli odolávat domácím, kteří hráli z bloku, ale rychle a jednoduše nahoru a snažili se dostat do našeho vápna, kde byli velmi důrazní. Ale my jsme měli více hlav na balónu a zápas jsme měli pod kontrolou, což vedlo k dalším brankám, které jsme dali. Považuji toto vítězství za zasloužené a jsem dnes spokojený s přístupem k utkání. Když jsme nechali soupeře vyrovnat, cítil jsem opravdovou energii a chuť bojovat. Takže to bylo důležité a opakuji, vítězství je naprosto zasloužené z naší strany. Zvládli jsme i to, že se hrálo na umělé trávě, což nám nedělalo problémy, i když jsme trénovali na trávě. To nemělo na hru žádný vliv. Před námi je pořád ještě měsíc a další zápasy. Čekají nás těžká utkání. Musíme vyhrávat. Víme, že teď máme doma Nový Bydžov, to je tým, který se snaží zachránit, takže nás čeká další těžká a složitá utkání, která chceme zvládnout. Chceme potvrdit tři body z Chrudimi vítězstvím doma. To je asi jasné,“ zdůraznil trenér Hamrů Zdeněk Bryscejn.


Načítám tabulku ...

Čáslav – Turnov 1:0 (0:0)

„Jsme zklamaní, protože výkon nebyl dobrý. Bylo tam hodně špatných přihrávek, nedostávali jsme se moc do kombinací a soupeř dobře bránil. Jsou to kluci, kteří hrají o záchranu, běhali, bojovali a to nám v podstatě stačilo. Vytvořili jsme si málo gólových šancí a nakonec jsme inkasovali ze standardní situace, na kterou jsme se připravovali, a přesto jsme dostali gól od hráče, na kterého jsme byli upozorněni. Takže nakonec prohra a zklamání, protože nám venkovní zápasy nejdou a nedaří se nám tam kombinovat. Řekl bych, že nám chybí zarputilost a soustředění, které mají týmy hrající o záchranu. Mají prostě motivaci a větší vůli k vítězství. A trochu mi vadí přístup našich hráčů k tomu utkání. Ve fotbale emoce a vůle k vítězství dělají strašně moc. A to je teď na straně těch týmů, které hrají opravdu o bytí a nebytí. A ty další si neuvědomují, že je tam něco takového čeká, a chtějí to nějak odehrát, ale to nestačí. To je vůle k vítězství a pocit, že mají nůž na krku. Zvíře zahnané do kouta nejvíc kouše a nejvíc se brání. Takže týmy bojující o záchranu takhle hrají, dělají body. Nestačí jenom tam jet a odehrát zápas. Teď máme doma Trutnov. Kluci se před domácími fanoušky více vyhecují a věřím, že zase zápas zvládneme, protože opravdu další ztráty by nás posunuly dolů a to nechceme,“ věří svému týmu trenér turnovského áčka Josef Petřík.