Velké Hamry A – Slavia Hradec Králové 3:2 (0:1)

„Začali jsme jako už tradičně. Prohrávali jsme hned v první minutě, ale pak jsme z videa zjistili, že gól byl z offsidu. Nicméně, někteří hráči ještě nebyli úplně koncentrovaní na zápas. A pak začala naše disciplína, že stále něco doháníme. Honíme se za výsledkem místo toho, abychom ho otočili. Během prvního poločasu jsme si vytvořili velkou převahu, což dokazuje i velké množství standardních situací. V prvním poločase jsme kopali asi 12 rohů. A když jsme konečně dali gól, nebyl nám uznán. To bylo těsně před přestávkou. Musím říct, že i přes naši převahu hosté hrozili z protiútoků. První poločas jsme zase nezvládli,“ řekl k průběhu první půle trenér Hamrů Zdeněk Bryscejn.

Poté udělal nějaké změny v sestavě, což se Hamrům vyplatilo. Vytvořily si velký tlak. Vstup do druhého poločasu byl výborný. A výsledkem bylo otočení skóre na 2:1.

Lomnice - Velké Hamry, zimní pohár
Javůrek měl svůj den. Hamry jdou do semifinále

„Ale protože jsme museli vše dohánět, ztratili jsme hodně sil a to se projevilo kolem 65. minuty. Začali jsme ztrácet střed hřiště a po jedné ztrátě jsme z dalšího protiútoku inkasovali na 2:2. Nebyli jsme na tom v té chvíli zrovna ideálně. Ale bojovnost a vůle našich hráčů po vítězství byla velká a nakonec jsme z posledního rohu dali vítězný gól. Myslím si, že průběh zápasu byl jednoznačně v náš prospěch a vítězství si zasloužíme, ale bylo to opět velmi těžké utkání. Komplikujeme si to sami. Ale o to jsou taková vítězství cennější, jsou to doslova tři vydřené body,“ zdůraznil kouč hamrovského áčka.

Turnov A – Kosmonosy 0:0

„Výsledek skončil 0:0, bylo málo šancí z obou stran. V prvním poločase jedna nebo dvě šance, hrálo se spíše opatrně. Kosmonosy přijely s tím, že budou hrát z pevné obrany a čekat na brejky, zatímco my jsme měli více z balonu a snažili se prosadit, což se nám v prvním poločase úplně nepodařilo. Ve druhém jsme hráli lépe, dostávali jsme se více po stranách do šancí, ale stoprocentní šanci jsme si také nevytvořili. Měli jsme dobré standardní situace, bohužel se nám nepodařilo skórovat. Nakonec byly Kosmonosy s remízou spokojenější, odvezli si ji po tvrdém boji. Myslím, že jsme mohli vyhrát 2:0, ale, bohužel, se to nepovedlo. Byl to náš první domácí zápas, hráli jsme na umělé trávě, takže to nebylo ono. I přes horší počasí diváci přišli. Doma se vždy očekává výhra, a i když jsou Kosmonosy v tabulce níže, mají dobré výsledky. Nedávno porazily Benátky, které jsou druhé a taky Velké Hamry venku, ty jsou třetí. Takže to pro nás vůbec nebyl jednoduchý soupeř. Naopak, pro nás to byl těžký zápas, mají mladý a běhavý tým,“ řekl k utkání asistent trenéra Matěj Horák.

Lomnice - Velké Hamry A, ilustrační foto.
V divizi si body připsaly hostující týmy Velkých Hamrů i Turnova

O Velikonocích jede áčko Turnova už ve sváteční pátek do Hlinska. To je zapletené do bojů o sestup a bude chtít za každou cenu vyhrát. Turnovský tým nečeká nic jednoduchého. „Uvidíme, jak se s tím popereme. Zápas bude přeložený z víkendu na pátek kvůli velikonočním svátkům, abychom pak měli alespoň dva dny volna,“ dodal asistent trenéra. A věří, že si v Hlinsku vykoledují tři body.