Jablonec B – Povltavská fotbalová akademie 1:0

„Nastoupili jsme proti Povltavské fotbalové akademii. Hraje stejnou soutěž, ale druhou áčkovou skupinu, ve které je čtvrtá, takže to byl pro nás kvalitní soupeř. My jsme měli hodně nemocných. Byli jsme v okleštěné sestavě, na střídání jsme mohli využít jen dva hráče, jeden z nich byl ještě půjčený z U18. Kluci podali zodpovědný výkon. První poločas se nám herně podařil, dali jsme i gól a měli další šance, které jsme, bohužel, neproměnili," hodnotil trenér Benjamin Vomáčka.

Jbc B - Pěnčín A, příprava
Vomáčka: S Pěnčínem to je tradice. Teď nás čeká béčko Sparty

Druhý poločas se mu ale nelíbil. Nebyl takový, jaký si kouč představoval. Výkony byly možná trochu ovlivněné tím, že v týmu rezervy řádí viróza. A některým klukům docházely síly. Hráli i ti, kteří doposud tak vytížení nebyli.

„Na to se ale nechceme vymlouvat. Sice jsme udrželi nulu a vyhráli 1:0, ale druhá půle byla z naší strany špatná, nervózní, bez kombinace, zmizela naše poctivost a soubojovost. Povltavská hru vyrovnala, byla chvílemi i o trochu lepší. Díky obráncům a brankářovi jsme ale výsledek udrželi. Ale dobrý mančaft, který chce vyhrávat, musí vyhrát i zápasy, když se nedaří. A to se nám podařilo," dodal kouč.