„To, že dostaneme tým z první ligy, bylo vlastně skoro jasné. Jsem spokojený s tím, že nejedeme někam na Moravu. Tam by se mi moc nechtělo. Ale musel bych to brát, jako fakt. Jablonec? Pro nás vlastně taková perlička. Několik hráčů prošlo jabloneckými týmy. Já jsem tam také působil, Jabloncem si prošel i Petr Papoušek. Bude to zajímavé. S losem jsem spokojený, favorité rozhodně nejsme,“ usmál se Pavel Drsek, kouč Varnsdorfu.

Malou kaňkou pro varnsdorfské fanoušky je fakt, že jejich druholigoví miláčci nebudou hrát v domácím prostředí. „Mrzí, nemrzí. Pro naše fanoušky by to samozřejmě bylo super. Bohužel nám los nepřál domácí zápas. Věřím, že nás v Jablonci budou fanoušci podporovat v hojném počtu,“ doufá Drsek.

Derby. Jílové (modré dresy) vyhrálo na půdě Modré 4:1.
VIDEO, FOTO: Derby? Felediho nádhera, tlak na Modrou, absence klasického napětí

Jak vidí šance na postup do čtvrtfinále? „Těžko odhadnout, každý zápas je jiný. Nám se výsledkově daří, Jablonec si asi představoval lepší umístění v tabulce. Já jenom doufám, že si udržíme svou formu. Tu musíme potvrdit už v neděli proti Dukle,“ naráží Drsek na další druholigový zápas.

Tým z Kotliny má za sebou už tři úspěšná kola v MOL Cupu. V prvním kole vyhrál v Neratovicích 4:0, ve druhém pak na hřišti Povltavská FA 5:0. No a v kole třetím pak doma přestřílel v prodloužení Brno 4:2.

Kompletní los osmifinále MOL Cupu: Mladá Boleslav - Plzeň, Jablonec - Varnsdorf, Teplice - Sparta Praha, Slovácko - Karviná, Ostrava - Hradec Králové, České Budějovice - Olomouc, Bohemians Praha 1905 - Jihlava, Slavia Praha - Zlín.