Již třetí sezónu působí v Pěnčíně manažer a hráč v jedné osobě Adam Pelta. Jak hodnotí sezónu, ve které se týmu v krajském přeboru nepodařilo zvítězit. Zůstal jen těsně za prvním Hrádkem. Ale pohár LKFS si vzít nenechal.

Byla to otázka času, kdy se to stane. Letos jsme dokonce měli více bodů než v sezóně minulé a na jména určitě lepší kádr. Ale Hrádek předvedl neuvěřitelnou sezónu a z mého pohledu si to zasloužil a já mu upřímně gratuluju, protože chtěl postoupit. Poměr cena/výkon byl na jejich straně o míle vyšší. Přesto musím říct, ze jsme se o titul připravili úplně sami.

Co rozhodlo?
Za mě určitě utkání v Sedmihorkách. Udělali jsme nějaké interní chyby a musíme se z nich poučit. A zápas v Hrádku a dvě červené nebudu komentovat. K tomu jsem řekl něco ostřejšího všem aktérům.

Jaké jsou vaše cíle a ambice v příští sezóně?
Budeme hrát celý rok mimo domácí prostředí a krajský přebor se rozšiřuje na šestnáct týmů, jelikož k nám jdou dva týmy z Ústecka. Bylo slíbeno, že se to hned za rok vrátí na čtrnáct, ale už se z toho cuká. Za mě naše zimní podmínky pro šestnáct týmů nejsou ideální. Ale my nejspíš musíme mít ty ambice nejvyšší. Za mě je priorita neudělat ostudu v Mol Cupu. Chceme potrápit soupeře z vyšší soutěže a přizpůsobili jsme k tomu i přípravu, ve které máme dva opravdu těžké soupeře – Kladno a Jablonec B.

Co mládež?
Mládež je pro celý klub a hlavně starostu naprostá priorita. Většině lidi je fuk, co hraje A tým. Zajímá je mládež a já tomu rozumím. Myslim si, že jsme tady udělali kus dobré práce a téměř z nuly společně s Mírou Langem vybudovali mládežnické týmy čítající osmdesát děti. Letos budeme mít předpřípravku, dvě mladší přípravky, jednu starší přípravku a dvoje mladší žáky. Je opravdu náročné to bez domácího hřiště zajistit a sehnat trenéry. Paradoxně tím trávím nejvíce času a sám i trénuji. Budu se snažit přivést další trenéry, protože je potřeba tu práci více rozložit. Je potřeba poděkovat Zásadě, která s námi v oblasti mládeže spolupracuje. Bohužel, musím na závěr říct, že Miroslav Lang mladší z časových důvodu končí a bude to skoro nenahraditelná ztráta. Ale my se s tím popereme.

Jak hodnotíte vítězství v krajském poháru?
Nebýt tohoto úspěchu, tak bychom sezónu určitě kladně nehodnotili. Ale povedlo se nám to. Před devíti sty diváky jsme to zvládli a proti soupeři s pěti hráči z ČFL ten pohár urvali. Všem, kteří se na tom podíleli, moc děkuji. Vidět dojatého prezidenta klubu pana Strnada bylo skvělé. Věřím, že to zkusíme zopakovat. Údajně se z poháru vyřadí B týmy, což je asi logické. Hrát proti většině hráčů z divize nebo ČFL není asi úplně ok, i když my jsme obě béčka porazili, ale rozumím týmům, co to navrhují.

Jaké příjdou do Pěnčína posily?
Jedna mega posila je hotová a brzy ji představíme. S dalšími jednáme, ale zároveň se snažíme posílit i B tým. Ten na jaře nefungoval dle našich představ. Dva rozdílové hráče nám ukecala Jilemnice a má chuť na další, ale myslím, že nikdo další z áčka, ani béčka tam už nepůjde. Jejich platové možnosti jsou na vršek krajského přeboru či divize. Snad jim to vydrží a dojdou až do přeboru.

Jak se daří Pěnčínu získávat sponzory?
Tak máme okolo šedesáti partnerů, což je skvělé a na této úrovni asi nestandartní. Bereme takzvaně cokoliv dle možnosti firem a já osobně oslovuji téměř každého, o kom vím, ze má nějaký vztah k fotbalu. Ale naprosto klíčová je podpora od pana Strnada. Hodně firem nemá zájem o podporu dospělých a přidají nám rádi na děti, i to je důvod proč chceme mít mládež na top úrovni. Do nové sezóny máme nového hlavního partnera dopravní firmu z Pěnčína, která se již podílela na příchodu nové posily.

Jak se těšíte na nový areál?
Upřímně ? Opravdu moc. Řešit, kde budou děti trénovat, kde B tým, kde A tým a co zápasy. No je to extrémní. Naštěstí obec nám s tím pomáhá. A je potřeba jí poděkovat.

A kde budou trénovat děti?
Zatím je to předběžně domluveno: úterý na Nové Vsi, ve středu v Zásadě a pátek znovu v Zásadě. Všechny kategorie v jeden čas. Ale stále je to v jednání.