Sokol Pěnčín – Jiskra Mšeno 2:1 (0:0)

„Věděli jsme, že Pěnčín bude samozřejmě favorit. Takže jsme udělali rozestavení 4-5-1. Určitě se nám dařilo do poločasu, když to bylo 0:0, měli jsme šance. Radek Zachoval levou nohou netrefil do prázdné brány, Kuba Obršlík trefil břevno, takže jsme mohli dát v první půli i více gólů. To byla škoda. I po poločase kluci bojovali, bylo to všechno super. Hráli jsme na trávě, hřiště bylo menší, zápas byl soubojový, chtěli jsme ho zvládnout. Ale pak jsme dostali gól na 1:0, když jsme nechali hlavičkovat hráče Řeháčka. Víme, že je kvalitní útočník. Dal gól. Obršlík vyrovnal na 1:1, takže utkání vypadalo dobře. Domácí dostali červenou kartu, takže jsme hráli o jednoho hráče víc. Konec utkání už byl vyrovnanější, ale nechali jsme volného opět Řeháčka a ten hlavičkou zase skóroval na 2:1. Když jsme hráli doma, tak nám dal dokonce tři góly. Naši kluci bojovali, makali, ale bohužel jsme prohráli. Jsme bez dvou stoperů základní sestavy, takže jsme museli celou sestavu přeházet. Kluci, co hráli vzadu, si ale poradili. Ale máme míň o jednoho hráče kvůli červené kartě. Snad příště to nějak poskládáme, pro nás to bude těžký zápas. V přípravě jsme odehráli sedm zápasů bez zranění, teď dva zápasy a už máme dvě zranění. Za dnešní bojovnost si kluci zasloužili odvézt aspoň bod. Bylo tam i hodně lidí, takže opravdu to bylo pěkné utkání. Škoda, že jsme to nedotáhli aspoň na remízu. Každý zápas je důležitý. Musíme se na sobotu uzdravit, dát dohromady sestavu a zvládnout to,“ řekl trenér Mšena David Ryšavý.

Rychnov - Mšeno.
FOTO, VIDEO: Mšeno bralo v dohrávce tři body. Střelec Obršlík už zase řádí

Bělá – Ruprechtice 0:1 (0:1)

„Mohli jsme brzy vést 2:0. Pak jsme měli další stoprocentní šanci v desáté minutě, takže to se možná chleba lámal hned na začátku. Určitě jsme nebyli horší. Měli jsme velké množství gólových příležitostí, ale zase jsme neměli ten den, kdy bychom je proměnili. Oni nám utekli. Někde v patnácté minutě se jim povedl brejk, na který hráli vlastně po celý zápas. Ten proměnili. My jsme prostě neproměňovali šance. Takže to byl takový ten smolný zápas. Samozřejmě, že jsme toho litovali, protože to vypadalo, že bychom nemuseli ztrácet body, nebo jsme mohli alespoň remizovat. V závěru byl obrovský tlak, soupeř přežil a prostě nám to tam nepadlo. Třeba nás to posune dál, že budeme lépe trénovat a zaměříme se na věci, které zlepšíme a využijeme v dalších zápasech. Příště jedeme do Rozstání. Nebude to pro nás jednoduché utkání. Soupeř má hezké hřiště, ale zatím se řeší, jestli se bude hrát na umělé trávě. To se uvidí podle počasí,“ řekl vedoucí týmu Slavomír Beran.

„Herně to nebylo špatné, bylo to dobré. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale, bohužel, jsme je neproměnili. Soupeř nás potrestal z jednoho protiútoku. Hrál zataženě, disciplinovaně a spoléhal na protiútoky. Jeden z nich mu vyšel a dali nám gól. Měli jsme asi šest nebo sedm stoprocentních příležitostí. Nedali jsme a už od první minuty… V páté minutě jsme mohli klidně vést 2:0, ale neproměnili jsme velké šance a doplatili jsme na naši střeleckou nemohoucnost. Herně to bylo dobré, řekl bych, že to byl trochu smolný a nešťastný zápas kvůli neproměněným šancím. Hráli jsme dobře, disciplinovaně. Byl to první zápas po třech měsících na trávě. Trávníky jsou ještě měkké a nerovné, což, myslím, že soupeři pomohlo. Na tom terénu se nám nedařilo hrát náš obvyklý styl fotbalu. Teď do toho musíme naskočit, nic s tím nenaděláme. Chtěli jsme sezónu otevřít vítězně, ale nepodařilo se. To se někdy stává. Potřebujeme zabrat. Příští zápas nám napoví víc. Navíc se nám zranil útočník Lukáš Beran a odešli nám dva kluci, jeden do Turnova, jeden do Rakouska. Nesehnali jsme za ně náhradu, až od léta, to máme slíbené nějaké posily,“ řekl trenér Bělé David Grebeníček.

Divize startuje. Ilustrační snímek.
Turnov i Hamry začínají jarní část sezony doma. Chtějí naplno bodovat

Rychnov – Semily 5:1 (2:1)

„Semily jsou dole, mladý mančaft, jasně. V poločase to bylo 2:1, vedli jsme a oni srovnali. Mají takový běhavý, živelný styl, bez zkušeností, prostě živelný mladý tým. V první půli jsme měli šance, ale nedali jsme, klasicky jako proti Mšenu. Ve druhé půli jsme dali brzy gól na 3:1 a pak už to bylo docela dobré. Měli jsme šance a zase jsme je zahazovali. Ale jasně jsme soupeře přehráli ve druhé půli. Góly dali naši hráči po jednom, což je taky dobré,“ chválil trenér Rychnova Miroslav Procházka.

„I přes to, že jsme do zápasu vstoupili dobře, brzy jsme prohrávali. Po krásném gólu na jedna jedna se výkon ještě zlepšil, jenže jsme nedali gól a Rychnov nás po rohu potrestal. Druhý poločas už vypadal jako úplně jiný zápas. Dostali jsme třetí gól a soupeř měl najednou mnohem jednodušší cestu k brance. Zato my jsme nedokázali podržet míč, natož si vytvořit šanci.  Rychnovu patří gratulace k výsledku a předvedené hře. My si odnášíme další zkušenost a věřím, že už příští týden v Semilech předvedeme mnohem vyspělejší výkon," popsal první utkání jara trenér Semil Miroslav Hejduk.