TJ SOKOL DOUBÍ – TJ DESNÁ 0:1 (0:0)

Od úvodních minut bylo vidět bojovné utkání, desenští hráči se domácím vyrovnali nasazením, bojovností, nevypustili žádný souboj a tak bylo utkání od úvodního hvizdu vyrovnané. Během první půle vystřídali dva naši dorazivší hráči, Mladonický se postavil na svůj post pravého obránce a Kopal se posunul do zálohy, V. Kořínek vystřídal na hrotu zraněného Mejsnara.

V prvním poločase si obě mužstva vytvořila několik příležitostí ke vstřelení branky, Bača řešil dvě velké šance domácích, nejprve v 18. minutě házenkářským zákrokem likvidova šanci Bendy, který se před ním ocitl osamocený, ve 29. minutě vyrazil na roh nebezpečnou střelu Hájka. Desenští si vytvořili největší šanci ve 26. minutě, když se po rychlé akci Pfeifera s Karlem dostal k zakončení V. Kořínek, bohužel mířil vedle, ve 40. minutě se dostal za obránce V. Kořínek a postupoval sám na gólmana, pomezní sudí však akci zastavil mylným odmáváním ofsajdu.

Rovněž druhý poločas byl vyrovnaný, domácí byli v zakončení nebezpečnější, my jsme se také pokoušeli útočit, ale našim akcím chyběla přesná finální přihrávka či zakončení. Hrál se fotbal nahoru, dolů, obě mužstva toužila po třech bodech. V 73. minutě se opět předvedl Bača, když vyrazil nebezpečnou střelu Hájka z trestného kopu. V 80. minutě unikl Kopal, jeho střelu však domácí gólman také zneškodnil. Domácí měli největší šanci v 83. minutě, když jsme sami poslali do zakončení domácího Zemana, ten Baču obstřelil, ale dobře postavená tyč nám pomohla.

„Když už se zdálo, že skončí utkání remizou, tak se rozhodl pro rychlý protiútok po levé lajně Ježek zbavil se domácích hráčů a odcentroval, domácí gólman balon podběhl a ke střele se dostal náš kanonýr Vratislav Kořínek a dopravil balon do sítě a zajistil tak našemu mužstvu cenné tři body za výhru 0:1.

Sestava Desná: Mucska, Kopal, P. Kořínek, Ježek, Kovář, Sekanina, Veselouš, Nguyen Khac Viet, Karel, Pfeifer
Střídání: 22. KOŘÍNEK Vratislav (Mejsnar), 32. MLADONICKÝ Petr (Nguyen)
Rozhodčí: JANEČEK Štěpán, FRANĚK Tomáš, PLÍVA Lukáš (všichni východočeský kraj)
ŽK : 0 : 1, diváků: 45