Stadion v jabloneckých Břízkách ožije v sobotu dopoledne pikantním soubojem rezervních týmů prvoligových klubů Jablonce a Liberce.

Už ve 4. kole Fortuna ČFL skupiny B je totiž na programu severočeské derby. V loňské sezoně došlo jen na jedno vzájemné měření sil mezi Jabloncem a Libercem, v tom dokázali Jablonečtí zvrátit nepříznivý vývoj a radovali se na domácí půdě z obratu na 3:2.

Do letošního ročníku ČFL vstoupily obě severočeské rezervy porážkami na venkovní půdě, Liberec prohrál ve Velvarech 0:1 a Jablonec 1:3 v Chlumci nad Cidlinou. Liberečtí prohráli i při dalším venkovním výjezdu ve Zbuzanech 1:3 a prvního vítězství v sezoně se dočkali až o posledním víkendu při těsné výhře 2:1 nad Bohemians. Jablonecká parta trenéra Jaroslava Vodičky po úvodní prohře už najedla na vítěznou notu, zvládla domácí zápas s Ústím nad Orlicí 5:2 a díky dvěma gólům Čvančary přivezla v posledním kole i výhru 2:0 ze hřiště Velvar.

Teď je před jabloneckým týmem další výzva v podobě severočeského derby, které je v zelenobílém týmu bráno velmi pikantně, jak prozrazuje manažer rezervy FK Jablonec Adam Pelta. „Derby je pro nás nejprestižnější zápas, očekáváme i nejvyšší návštěvu v sezóně. Doma před našimi diváky chceme uspět a naladit se dobře na odpolední zápas A-mužstva proti Baníku Ostrava,“ zve už na dopolední fotbalový program do Břízek jablonecký funkcionář.

Derby mezi Jabloncem a Libercem má výkop v jabloneckých Břízkách v sobotu 12. září v 10:15 hodin. Majitelé permanentek FK Jablonec mají vstup zdarma. Pro diváky bude opět připravena bohatá tombola a tradiční možnost občerstvení. Přijďte podpořit naše barvy v prestižním souboji!