Brod měl potíže se sestavou. Odjel do Frýdlantu bez několika hráčů stabilního kádru a měl pouze na střídačce pouze dva náhradníky. Domácí začali náporem. Ve 4.min. proletěl míč po rohovém kopu malým vápnem Brodu, kde naštěstí žádný domácí hráč míč nezasáhl. Brodský tým ale rychle dostal zápasu pod kontrolu.

 Slovan Frýdlant - FK Železný Brod  1:3 (0:1)

Již v 6.min. Hloušek roh přesně posadil na hlavu Vance, který pěknou hlavičkou otevřel skóre zápasu 0:1. I poté si Brod vytvářel šanFrýdlant se do větší šance nedostal a tak poločas skončil hubeným vedením hostí. Ve druhém poločase se do první větší šance dostali domácí, kteří v 55.min. poslali nebezpečný míč před brodskou branku, ale naštěstí ani jeden hráč soupeře míč do branky neusměrnil. V 62.min. vychytal Hlouška brankář Frýdlantu Trytko. V 65.min. Brod podnikl pěknou akci, kdy rozebral soupeřovu obranu a Kysela byl sám před brankou. Místo zakončení Kysela přihrával na Hlouška, kterého stačil domácí hráč zablokovat a tak gól do prázdné branky bohužel nepadl. V 66.min. Kysela vše napravil.ce. V 9.min. Hloušek postupoval sám na branku Frýdlantu, ale pálil mimo branku soupeře. Ve 26.min. měl tutovku Kysela, ale také střílel vedle. Ve 29.min. po pěkné akci přestřelil domácí branku Makula.

Autové vhazování Aubrechta prodloužil hlavou Vanc a Kysela hlavou zvýšil na 0:2. V 71.min. hosté přežili šanci domácích. V 73.min. se do brejkové situace dostal Hloušek, který byl v domácím vápně faulován a z nařízené penalty Makula zvýšil již na 0:3. Poté měli hosté několikrát šanci k brejku, ale řešení bylo již špatné. V závěru hosté polevili v koncentraci a v 89.min. přišla pěkná rána Tauše, který upravil na 1:3. Prakticky vzápětí Brod mohl inkasovat podruhé, ale střela po standardní situaci o vlásek brodskou branku minula. Brod vyhrál a dá se říci, že zaslouženě.

„ Měli jsme tentokrát velké problémy se sestavou. A tak jsem rád, že jsme zápas zvládli a připsali si tři body do tabulky. Soupeř byl snaživý, ale moc jsme ho do šancí nepouštěli. Dnes to byla naše zasloužená výhra.“ uvedl za Brod Jaroslav Kletečka.       

Rozhodčí: Nádeník  ŽK: 1:1   Diváků: 120

Sestava Brodu: Novotný, Aubrecht, Picek, Šilhán, Král, Kysela, Vanc,Svoboda, Makula (82. Šefr), Hlošek, Šťastný (76. Habr)