TJ Doksy - FK Železný Brod 1:1 (1:1)

Brod začal zápas aktivně a ve 4. minutě se do slibné pozice dostal Hloušek, ale střílel velmi nepřesně. Hned z protiútoku měly Doksy první větší šanci, ale zakončení skončilo těsně vedle brodské branky. Ve 12. chyboval Novotný a přišla další šance domácích. Tu naštěstí brankář Kopal zlikvidoval a nohou vyrazil střelu na roh. V těchto minutách Brod nehrál dobře. A to potvrdila 18.minuta, kdy Král nezabránil centru do velkého vápna.

Na ten si naběhl Kotlárem nepokrytý domácí Polívka, který o záda brankáře Kopala otevřel skóre zápasu 1:0. „Bohužel pro domácí se střelec gólu při této akci zranil a musel se zraněním ramena do nemocnice komentoval situaci vedoucí brodského mužstva Jaroslav Kletečka.

V 29. minutě se dostal do slibné pozice Kysela, ale střílel nepřesně. Za pět minut se dostal po rohu k hlavičce Šilhán, ale Kotyk v domácí brance byl na místě. Ve 37. minutě se po pěkné akci dostal k zakončení Hloušek, který protrhl své podzimní střelecké trápení a vyrovnal na 1:1. Vzápětí měli další šanci domácí a tečovaná střela skončila těsně vedle. Následný roh byl další krizový moment Brodu.

Po obrovském závaru zastoupil na brankové čáře brodského brankáře Picek, který dostal míč do bezpečí. Remízový stav v poločase tak byl pro hosty velmi dobrý. Ve druhé půli se hosté rapidně zlepšili a byli i nebezpeční. V 65. minutě postupoval sám na branku soupeře Hloušek, ale trestuhodně nedal. Okamžitě na druhé straně zase přišla šance domácích, ale také bez gólového efektu. Pak zazdil šanci Kysela.

A přišel neuznaný gól Brodu za faul na brankáře. „A těžko to posoudit, zda to tak bylo. Doksy měly ještě jednu velkou šanci po obrovské hrubce Novotného, kdy Kopal nejprve vyrazil a dorážku do prázdné branky hříšník Novotný naštěstí zablokova,“ uvedl Jaroslav Kletečka. V 88. minutě se penaltový zákrok na Svobodu nepískal. A tak zápas skončil smírně.

„První poločas se nám nepodařil dle našich představ. Ve druhém jsme předvedli, že hrát umíme a vedoucí tým jsme potrápili. Šance na výhru měly oba týmy. Myslím si, že se diváci nenudili a remíza je nakonec pro oba týmy spravedlivá,“ uvedl za Brod Jaroslav Kletečka.

Sestava: Kopal, T. Kotlár, Novotný, Šilhán,Král, Picek, Vanc, Svoboda (89. Šefr), K. Makula, Hloušek,
Rozhodčí: Urbánek ŽK: 1:3 Diváků: 80