Nový Bor - Železný Brod A 0:0

Brod, vědom si kvalit soupeře, nastoupil s defenzivní taktikou, a tak domácí měli od začátku převahu. Obranná hra Brodu měla občas trhlinky, a tak se Bor dostal do čtyř velkých šancí. V 16.minutě, po rohovém kopu Brodu, přišel brejk, který vyřešil Kopal. Ve 20.minutě Kopal neodhal výběh, ale naštěstí domácí hráč loboval vedle. V 25.minutě domácí brankář vykopl míč přesně za obranu Brodu, kde se dostal do tutovky útočník hostů, který zkoušel opět lobovat.

Tentokrát bylo provedení lepší, ale břevno branky pomohlo hostujícímu týmu, a tak Brod přežil další kritický okamžik. Do poločasu bylo ještě jednou rušno před brodskou brankou, a to zase Brodu pomohla tyč, po obranném zákroku Vozky. Brodský tým v útočné fázi toho moc v prvním poločase nepředvedl. Nicméně hosté vstřelili branku, když se trefil Kysela, ale pomezní odmával ofsajd.

Ve druhém poločase byl obraz hry podobný. Bor se tlačil do útoku a Brod se snažil hrát na brejky. Domácí si již tolik šancí nevytvořili. Jednou zachraňoval na brankové čáře Picek, který zastoupil již překonaného Kopala a jednu těžší střelu Kopal zlikvidoval. Brod byl v druhé půli nebezpečnější. Dobrou střeleckou pozici měl Šefr M., který ale střílel slabě. Do šance se dostal Kysela, ale střelu z úhlu domácí brankář vyrazil před branku, kde trestuhodně nikdo nedorážel. V 88.minutě měl Brod velkou příležitost, kdy měl výhodu přímého kopu z velkého vápna, ale Makula mířil velmi nepřesně. Závěrečný nápor Boru hosté již celkem zvládli v pohodě, a tak Brod získal velmi cenný bod.

„ Dnes jsme za bod rádi, protože Nový Bor je z mého pohledu momentálně nejlepší v kraji. Měli jsme samozřejmě velkou kliku, ale kluci si dnes bod vydřeli a jsme spokojeni..„ uvedl za Brod Kletečka Jaroslav.

Rozhodčí: Paulus ŽK: 2:0 diváků: 110
Sestava :Kopal, Vozka, Šilhán, Musílek, Picek, Kotlár T.(90.min. Musílek F.), Makula, Novotný, Vanc, Šefr M. (70.min. Šefr K.), Kysela