FK Košťálov/Libštát TJ Desná 5: 1 (2:1)

„V úvodu utkání jsme sice měli převahu a vytvořili si tři nadějné šance, žádnou jsme však nevyužili. Ve 12. minutě uvolnil J. Kořínek Sekaninu, ten šel sám na gólmana, kterého obstřelil, bohužel, minul i branku, ve 14. minutě uvolnil Štěpnička opět Sekaninu,“ vylíčil důležité minuty zápasu vedoucí týmu Desné Petr Kopal.

Sekanina se na hranici vápna uvolnil, jeho slabou střelu však brankář bez námahy kryl, o minutu později Sekanina uvolnil Karla, ten nesmyslně akci zbrzdil a v koncovce mířil.

ROZJEL TO AŽ SÁDEK

V 19. minutě Desnou potrestali domácí poprvé, po přetaženém rohu se dostal k balonu Sádek, obtočil se okolo Štěpničky trefil přesně na vzdálenější tyč nečekanou střelou 1:0.

Jablonečtí porazili v dalším zápase Fortuna Ligy Příbram 3:0 a usadili se na čtvrtém místě tabulky.
Jablonec si dal jasný úkol, udržet se v první skupině. Vítězství si zasloužil

Ve 26. minutě zmrazili domácí hostující celek podruhé. Z pravé strany přilétl centr do vápna a nehlídaný Sádek zvyšoval pohodlně na 2 : 0. O minutu později mohl snížit J. Kořínek, když ho do šance poslal domácí obránce, střelou ale nechal vyniknout gólmana. Ve 36. minutě kryl Bača tutovku Pirymu.

DOMÁCÍ ŠLI ZA VÝHROU

K dalšímu průběhu zápasu ještě vedoucí Kopal uvedl: „Ve 36. jsme snížili po rozehraném rohu Pfeiferem, ve vápně si našel míč V. Kořínek a hlavou snížil na 2 : 1. Ve druhém poločase jsme již byli jednoznačně ně horším mužstvem, domácí šli za jednoznačným výsledkem,“ dodal k situaci na hřišti Petr Kopal.

V zápase krajského přeboru přišli na domácím hřišti brodští fotbalisté o tři body. Alespoň jeden ale zachránili.

V 53. minutě ještě Bača vytěsnil nebezpečnou střelu na roh, po tomto rohu zneškodnil hlavičku.“ O minutu později využili domácí zkratu Čóči od pravé lajny hrál velkou malou domů a nahrál balon domácímu Frolíkovi, který Baču překonal 3:1. „Na obrat jsme se již nezmohli, naopak náš zmar korunovali domácí ještě navýšením skóre. V 59. minutě přidal další gól Holovič. Do Desné přijede 6. dubna tým Lomnice nad Popelkou. Zápas začíná v 16.30 hodin. Občerstvení na desenské UMT je už v provozu.