"Výkony nebyly stabilní, někdy se nedařilo soupeře přehrávat a vnutit mu naši hru, někdy naopak jsme na soupeřův výkon jen stěží reagovali," zdůraznil vedoucí týmu Petr Kopal.

Prvních šest utkání to bylo pro Desnou jako na houpačce, na hřištích soupeřů  prohrávala a doma zase získávala plný počet bodů, v Držkově na soupeře neměla (1:6), doma s Brodem B (7:0) rozhodla již v úvodu utkání, na Smržovce naopak začátek zápasu tým nezachytil a v závěru utkání se mu již podařilo jen snížit (3:4). Doma s Přepeřemi B ale Desná byla opět dominantní (5:1). "V Turnově nově s béčkem jsme se chytli až ve druhé půli (0:2), doma jsme otočili ve druhé půli utkání se Zásadou (4:2)," upřesnil Kopal a pokračoval v hodnocení podzimu:

"V sedmém utkání jsme konečně bodovali také venku a v Albrechticích otočili skóre i v deseti (3:2), doma jsme poté také otáčeli stav s Jablonečkem a vyhráli 4:3. Následně jsme zcela propadli v Pěnčíně s béčkem, kde jsme až v závěru zmírňovali potupnou prohru 5:8, doma jsme poté nedali šanci Lučanům (4:0) a poté přivezli cennou remízu z Jilemnice 1:1 – asi nejhezčí fotbal podzimu. Byli jsme namlsaní, ale bohužel jsme v dalším utkání ztratili domácí dominanci a podlehli Plavům (0:2) – naopak asi nejhorší utkání podzimu. V posledním utkání jsme se první poločas trápili, ale nakonec jsme ve druhé půli dominovali a vyhráli v Harrachově 5:2."

Tahounem desenských výkonů je ofenzivní “motor” Michal Pfeifer, který nechyběl ani minutu, branky připravuje a také sám šance proměňuje. Hodí se na něho hodnocení: je lepší fotbalista, než rybář. Nejlepším střelcem je David Hloušek s deseti góly, který konečně nazul střelecké kopačky.

"Poděkování patří klukům za dobrou tréninkovou docházku a mladým zvláště za snahu se stále zlepšovat a být prospěšnými mužstvu, jehož výkony se od minulé sezony zlepšují. Zimní sezonu začínáme 17. ledna, v únoru nás čeká každý víkend pohárové utkání, týden před sezonou hrajeme generálku s Pěčicemi a poté nás čekají již jarní odvety s cílem stoupat tabulkou výše," prozradil další plány Petr Kopal.