V minulém nedohraném ročníku skončili fotbalisté Mimoně po podzimní části na osmé pozici. V sezóně 2020-2021 se se klub chtěl pohybovat o něco výše. „Chceme hrát do pátého místa. Pokud budeme v tabulce na lepší pozici, budeme jedině rádi,“ sdělil předseda TJ Jiskra Mimoň Marek Steinfest.

Hráčský kádr se během dlouhé fotbalové pauzy příliš nezměnil. „Jediným naším odchodem je brankář Marek Holub, který se vrací do Jablonného. My jsme ho měli pouze vypůjčeného,“ poznamenal Steinfest. Dres Mimoně bude v nové sezóně naopak oblékat gólman Michal Král. „Dříve chytal v Liberci nebo v Boru. K nám se vrací se zahraničí. Jedná se o našeho odchovance,“ doplnil předseda klubu.

Trenéři Mimoně chtějí v blížící se sezóně dát prostor mladým talentovaným hráčům. V sestavě Jiskry by se tak měli objevovat nadějní dorostenci, kteří si budou postupně zvykat na seniorský fotbal. Fotbalisté Jiskry Mimoně odehrají svůj první mistrovský zápas před svými diváky. V sobotu 22. srpna nastoupí od 17 hodin proti TJ Sokol Ruprechtice.

Druhým soupeřem Mimoně v rámci I. A třídy bude Fotbalový klub Krásná Studánka. Právě tam odehrají v sobotu 29. srpna od 10:30 další soutěžní zápas.