Šlágr kola, ve kterém se proti sobě poprvé postavily týmy z prvního a druhého místa v tabulce. Druhý Pěnčín přivítal na „umělce“ v Mozartově ulici vedoucí mužstvo soutěže Hrádek nad Nisou. Ten si na utkání o podzimního mistra přivezl plný autobus fanoušků a byli to oni, kdo vytvářel atmosféru a mohl se jako první radovat. To když ve třinácté minutě poslal Hrádek do vedení Chmátal. Hostům prostě úvod zápasu vyšel lépe a po celou první půli si udržovali mírnou převahu.

A tým Pěnčína - ilustrační foto
Kdo bude mistrem podzimu? Pěnčín se utká s Hrádkem na Mozartovce

Domácí Pěnčín se trochu hledal a když po změně stran přidali hosté hned v úvodu druhou branku, zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Jenže obdržená branka domácí „nakopla“. Přidali na rychlosti, vyhrávali souboje, dostávali se před branku hostí kombinačně. A v 52. minutě Pour snížil na 1 : 2. O čtyři minuty později hosté pod tlakem faulovali v pokutovém území a nařízenou penaltu s jistotou proměnil Patka. Bojovné utkání spěchalo k dramatickému závěru.

Nejprve přišla v 84. minutě fatální chyba krajního obránce Pěnčína a hosté nabídnutou šanci Chmátalem využili. Pěnčín ale na kolena nepadl, tlačil se do útoku a v infarktovém závěru, ve chvíli, kdy končila devadesátá minuta, překonal hostujícího gólmana Daněk a zajistil tak Pěnčínu alespoň bod. Bod je vydřený ale také spravedlivý. Předvedený fotbal ze strany obou mužstev musel fotbalového fanouška potěšit, i když fandové Hrádku nastupovali do svého autobusu poněkud zklamaní.

Zdroj: Josef Březina

„Chtěli jsme od začátku hrát fotbal. Věděli jsme, že soupeř hraje zezadu, na nebezpečné brejkové situace. My jsme chtěli hrát tak, jak hrajeme stále, aby nás to bavilo. Zápas měl úroveň, nasazení, hodně branek. Diváci viděli kvalitní souboj. My jsme v prvním poločase nebyli tak produktivní. Hrádek nás, když jsme byli trochu nedůslední, z brejkové situace hned potrestal,“ popsal úvod zápasu trenér Emil Šafář.

Pěnčín A – Hrádek nad Nisou 3:3 (0:1)

Jeho svěřence čeká ještě odložené utkání proti B týmu Velkých Hamrů. Pokud počasí dovolí, vypraví se na hřiště soupeře. Při nepříznivých podmínkách je utkání naplánované na umělku v Desné. Jak trenér Šafář potvrdil, úspěšný podzim chtějí zakončit výhrou a dalšími body na svém kontě.