Má hluboké kořeny

To oplácení ale v tomto případě značí hodně těžký úkol. Vždyť zrod tohoto klubu se datuje k roku 1893! A název AC Sparta má od roku následujícího. V tradičních rudých dresech její hráči vyběhli na hřiště již v roce 1906.

Kdo v dresu soupeře?

A hráli v něm mnohé význačné postavy dějin českého fotbalu, jako třeba Káďa – Pešek, Olda Nejedlý, Andrej Kvašňák, Honza Berger a další. A nejen velké postavy fotbalu. Její branku hájil i slavný herec Vlasta Burian! Sparta byla vždy klubem, který se usídlil na špici. I když byla období, kdy se potýkala s problémy, zápasy proti ní považovali všichni a pokaždé tak trochu za svátek . Pomineme-li ono již zmiňované pohárové utkání, pak se Spartou hrál FK Jablonec v lize 55 zápasů. V nich desetkrát vybojoval výhru, v devíti zápasech se týmy rozešly s „plichtou“. Co se týká vstřelených branek, pak skóre vzájemných klání je z pohledu FK 44 : 97. V posledních pěti zápasech pak Sparta vyhrála čtyři, jeden skončil remízou 2 : 2. A ten úplně poslední ligový, na podzim, vyhrála na Letné Sparta 2 : 1.

Rozhoduje 90 minut

Z řeči statistik tak vše hovoří pro pražský tým. Jenže každý zápas končí až po devadesáti minutách. A jablonečtí hráči již dokázali mnohokrát, že dokáží hrát s každým soupeřem. Ano, bude to těžké utkání, ale na hřiště se vybíhá s touhou vyhrát. A ne s pohledem do minulosti a zbytečným strachem! Ve středu 14. dubna v 18 hodin se začíná. A jak se ukázalo v utkání se Zlínem – fandové si cestu za svým týmem najdou …