Kapitán týmu Michal Nosek četl o této akci na facebooku a v novinách. A řekl si, proč to nezkusit? Byl si jistý, že dají dohromady takový tým, který potrápí favority soutěže. Obrátil se na vedení firmy. Jeho nápad se ujal a Silnice šly do toho, poprvé a hned úspěšně.

Jaké mužstvo jste dali dohromady?
V naší firmě je hodně mladých, aktivních fotbalistů, kteří hrají soutěže. Proto jsme společně ani netrénovali, každý chodí na tréninky. Před turnajem se jich ale několik zranilo, tak jsme sestavu museli poskládat jinak, než jsme plánovali. I tak jsme ale dali dohromady dobré mužstvo. Neměli jsme ani nikoho na střídání, ale zvládli jsme to, ovšem bylo to náročné. Hráli jsme šest zápasů na umělé trávě, bylo teplo. Musím všechny pochválit.


Jaký soupeř vás nejvíc potrápil?
Určitě Clarios, se kterým jsme hráli finále. Ale i další týmy byly kvalitní.

Jaká byla oslava po vyhlášení výsledků?
Byli jsme dost unavení, tak oslava nebyla. Jeden z nás měl navíc ještě pracovní povinnosti. Určitě to ale ještě oslavíme 30. května v Roudnici na dalším takovém turnaji, kam jsme, díky tomuto vítězství, postoupili. Dáme si dobrou večeři a pár piv.

Při zápasech jste měli silnou podporu fanoušků.
Ano, těm patří naše poděkování za podporu. Byli to kolegové, kteří nemohli hrát a přišli nás v hojném počtu podpořit, dokonce měli i trumpety. A přijel nám fandit taky předseda představenstva Petr Správka.

V posledním zápase o první místo jste porazili Clarios vysoko 5:0.
Ano, dařilo se nám. Dal jsem dva góly, po jednom Kazda, Vrabec a Svoboda.

Jak hodnotíte dobrý nápad se turnaje zúčastnit?
Velmi příjemně mě překvapilo, že mezi námi byla bezvadná „chemie“, super souhra, prostě nám to fungovalo.