Nehrajeme. Zněla jednoznačná odpověď na otázku, jaký bude osud pohárového zápasu Mšeno A – Jenišovice z úst trenéra Mšena Miroslava Procházky. Ten si život bez sportu nedovedl do dnešní doby představit. Teď se ho bude muset zříct na dobu neurčitou. „Je to, jako by se blížil konec světa. Sobotní pohár je pryč. Domluvím se s klukama, jak to budeme dělat dál. Soutěže jsou zrušené, musíme si říct, co a jak,“ měl už naplánováno trenér.

Jeho představa je jasná. Hráči se musí udržovat ve vlastním zájmu sami, trénovat individuálně. „Navrhnu, abychom se scházeli dvakrát týdně. A pak na sobě musí pracovat sami. Musí běhat, udržovat si kondičku, protože nevíme, kdy se zase soutěže spustí.“

Přemýšlí i o tom, jestli se pak soutěž bude stíhat časově. „Na naší úrovni to asi půjde vyřešit, ale nedovedu si představit profi fotbaly. Je to otázka, jestli třeba soutěže anulovat…Hodně mančaftů nakoupilo hráče a teď konec. Vrazili do toho spoustu peněz a nakonec spadnou. Je to mnoho variant, o kterých se dá uvažovat, tak uvidíme, jak to všechno dopadne,“ dodal trenér.

Hráčům předloží svůj plán a věří, že se hovoří o omezení do půlky dubna, že to nebude ještě déle. „I tak je to měsíc. A pak budeme plánovat dál. Uvidíme, jaké další rozhodnutí přijde. Pánům na FAČRU teď nezávidím, je to těžké rozhodnutí. Nehraje se ani liga. Už jsem si plánoval, že se mezi tu stovku diváků na Zlín třeba dostanu. Ale teď nic. Na jednu stranu je to ale dobře. Raději, ať se teď všechno omezí nebo zastaví a situace se zlepší. Budeme sedět doma a koukat se na televizi,“ zakončil optimistiky Miroslav Procházka.