Áčko Pěnčína odjelo s vysokou výhrou 11:0, čímž ještě o dva góly zvýšilo počet vstřelených branek, které v minulém přípravném zápase dalo béčku Velkých Hamrů. To byl výsledek 9:0.Trenér Procházka ale výsledku velký význam nepřikládá. „Soupeř byl opravdu hodně slabý. Ještě v týdnu řešili v Rejšicích nedostatek hráčů, chtěli zápas i zrušit, ale nakonec jsme se domluvili, že ho odehrajeme. Pro nás to bylo utkání na jednu bránu, jako generálka to nevypadalo. Naše hráče jsme si v ní příliš neověřili. Proto bych tentokrát z takového výsledku nedělal žádné velké závěry. Nám chyběli čtyři hráči ze základu a ještě několik dalších, kteří měli buď trenérské povinnosti u mládeže, pracovní povinnosti nebo ještě dovolené,“ řekl k zápasu kouč Pěnčína.

DO ZAČÁTKU SOUTĚŽE ZBÝVAJÍ TŘI TRÉNINKY

Ten si představoval, že v Rejšicích na ně čeká opravdu kvalitní soupeř, se kterým měl před několika lety sám výborné zkušenosti. A zažil tam s tehdejším svým týmem Semil pořádnou porážku.Potvrdil ale, že už další utkání v rámci přípravy hrát nebudou. V týdnu čekají hráče tři tréninky a v sobotu 7.8. pak první mistrovské utkání I.A třídy na domácím hřišti od 14,30 proti Košťálovu. „Pondělí, středaa pátek budeme trénovat, abychom se co nejlépe připravili na sobotu,“ řekl kouč.Pro něho je fotbal smyslem života a coronavirovou pauzu přežil jen stěží. Teď už víkendy tráví na přípravných zápasech nejen Pěnčína, ale i jiných, aby jako divák a kouč měl přehled, jak se týmům z Jablonecka daří a jak si vedou případní soupeři.

LEPŠÍ PŘEPEŘE NEŽ JABLONEC

Nechyběl proto ani na zápase jabloneckého prvoligového áčka na hřišti v Mladé Boleslavi (FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 3:0). Co řekl na výkon a výsledek? „Zápas se mi vůbec nelíbil. Když dostal Jablonec třetí gól, tak jsem odjel, abych ještě stihl utkání Přepeře – Teplice B. Z mého pohledu se hrál v Přepeřích lepší fotbal než v Boleslavi, ať už co se týká napětí, atmosféry a všeho. Tam skončil zápas 3:3 a bylo se na co dívat. Domácí dali na 3:2 a Teplice vyrovnaly v nastavení. Hra měla náboj. K vidění na hřišti byli i známí hráči, například bývalý ligový Ljevakovič z Teplic. Pro mne to byl v Přepeřích určitě lepší fotbal. Naopak v Boleslavi Jablonec, podle mne, prvních dvacet minut proflákal, hrál bez nasazení. I v tom teplém počasí musí ligoví hráči odvést kvalitní výkon. Když jsem si pak utkání Přepeř a Jablonce srovnával, tak větší fotbalovou zarputilost, i když v pomalejším tempu, jsem viděl v Přepeřích,“ zhodnotil další dva sobotní duely ze svého pohledu trenér Miroslav Procházka.

VĚŘÍ, ŽE DOMA VYHRAJOU

Na neděli měl ještě naplánovaný první mistrovský zápas jablonecké rezervy v rámci ČFL v Chlumci.A určitě nebude chybět ani ve čtvrtek 5.8. na jablonecké Střelnici na utkání proti skotskému Celtic FC v rámci 3. předkola Evropské ligy UEFA. Doufá, že Jablonec doma vyhraje.