Pěnčín Další utkání I. A třídy sehráli fotbalisté Pěnčína na domácím hřišti, kde přivítali soupeře z Bělé.

Pěnčín Bělá p. B. 2:4 (0:3)

Zatím, jak potvrdil trenér domácích Jan Řezáč, se jeho tým potýká se stále stejným problémem. „Nemáme začátek zápasu a dostáváme hodně gólů po individuálních chybách.“

A průběh utkání to potvrdil. Už ve 14. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:3. A vypadalo to, že je po fotbale. Před koncem prvního poločasu ale dal Pěnčín kontaktní gól a začalo se blýskat na lepší časy.

HODNĚ HRÁČŮ CHYBĚLO

„Ve druhé půli jsme se zlepšili, i když soupeř měl stále více ze hry, byl lepší. Nám chybělo šest hráčů. Ale na to se nechci vymlouvat,“ dodal pěnčínský kouč.

Potom už ale neměl nikoho na střídání a ještě se mu zranil další hráč, takže v závěru hrál Pěnčín o deseti. I v tomto počtu ještě ale upravil na 3:2 a zrodila se naděje na remízu. Pak ale po standardce dostal další branku. „Deset minut před koncem hosté dali na 2:4. Nám se v 85. ještě podařilo vstřelit gól, ale další šance už jsme si nevytvořili,“ zhodnotil druhou půli kouč.

DĚLALI STEJNÉ CHYBY

O výsledku rozhodl druhý poločas. Hostům se za stavu 0:3 zvedlo sebevědomí. Viděli, že tři body mají na dosah ruky.

Pěnčín naopak inkasoval první dvě branky po individuálních chybách. „Na to jsme doplatili i v minulém zápasu v Pěnčíně u Liberce. S individuálními chybami si musí poradit hráči sami. A musíme umět chytnou začátek zápasu. To je hodně důležité. Bělá si tentokrát vítězství u nás zasloužila,“ zdůraznil Jan Řezáč. (db)