„Potřebovali jsme se po debaklech, které jsme s Pěnčínem v poslední době utrpěli, trochu zvednout. Přes týden jsme s trenérem pracovali na tom, abychom kluky zvedli a zkusili si zase fotbalem udělat radost. Soupeř měl asi v hlavě, že vyhraje. Možná to tak teoreticky mělo i být. Ale fotbal není teoretická záležitost. Naši kluci dnes na hřišti plnili to, co jsme se snažili jim vtloukat do hlavy po prohraném domácím zápase se Sedmihorkami. Trenér se dnes hodně dobře trefil do sestavy, kluci to odbojovali. Jejich výkon měl emoční náboj a nasazení," uvedl k výkonu vítězného týmu vedoucí Skalice Jiří Löffelmann.

Skalice tak postupuje do finále krajského poháru. Splnila jeden z hlavních úkolů, který si před sezónou dala. 

„Chtěli jsme se dostat na špici poháru a zkusit ho vyhrát. Krajský přebor nám po posledních nevydařených zápasech utekl. Pohár je teď pro nás priorita. Zbývá nám už jen poslední krok. S kým budeme hrát, zatím nevíme. Možná to bude Chrastava," dodal vedoucí vítězného mužstva.

Plavy B - Josefův Důl
Ze Mšena si Nová Ves přivezla tři body. Béčko Brodu podlehlo Smržovce

Na Pěnčíně zavládlo zklamání. Do finále Poháru Libereckého kraje mělo mužstvo pod vedením trenéra Emila Šafáře nakročeno dobře. „Naběhli jsme si, prohráli jsme doma se Skalicí 1:2. Vstřebáváme zklamání. Prohráli jsme si to sami. Ale jsem naštvaný na rozhodčí. V prvním poločase jsme měli tři stoprocentní šance, které jsme nedali. Vedli jsme 1:0 a mohli jsme to v první půli rozhodnout. Z dlouhého autu ale soupeř vyrovnal,“ řekl k průběhu kouč domácích.

Ve druhém poločase inkasoval Pěnčín po vlastní chybě. Ještě v poslední minutě se ale snažil upravit výsledek ve svůj prospěch. „Měli jsme šanci, ale gól jsme nedali. Dělali jsme pro to všechno. Postup nás stály ty tři nevyužité šance na začátku. Snažili jsme se, hráli jsme do plnejch, bohužel, takový je fotbal. Jsme zklamaní, že jsme nepostoupili," litoval Šafář.