Trenér Martin Řídel měl s klubem uzavřenou smlouvu do konce června letošního roku. Vedení Arsenalu mu smlouvu neprodloužilo, a tak hledalo nového trenéra. Česká Lípa angažovala na pozici hlavního trenéra Michala Slabého, který trénoval tým v Litoměřicích. „Znám se s panem Hejnou a Šimkovským z předchozího působení. Oslovili mě s nabídkou trénovat hlavní tým Arsenalu. Nechtěl jsem se už nikde plahočit kvůli fotbalu. Chvilku jsem tuto nabídku zvažoval, a pak jsem ji přijal,“ komentoval přestup do České Lípy Slabý.

Michal Slabý absolvoval s týmem dva společné tréninky, a pak čekal na Arsenal přípravný zápas proti Frýdlantu. Na půdě soupeře Česká Lípa prohrála 2:4.

V polovině července hrál Arsenal celkově pátý přípravný zápas. Utkání proti dorostu Bohemians 1905 nebylo kvůli dešti za stavu 3:2 pro Českou Lípu dohrané.

Později vyšlo najevo, že v týmu Bohemians mělo několik hráčů pozitivní testy na nový typ koronaviru. Krajská hygiena poslala všechny hráče Arsenalu, který zápas odehráli, do preventivní karantény. Ta trvala do konce července. Českolipští byli při testování negativní, a tak mohli na začátku srpna znovu začít trénovat.

Právě čtrnáct dnů bez tréninku výrazně narušilo plány posledních týdnů před začátkem soutěžních zápasů. „Letos máme hodně specifickou přípravu, doháníme restíky, které nám vznikly. Nejsme ve fázi, ve které jsme už touto dobou chtěli být,“ sdělil na začátku srpna Michal Slabý.

Vzhledem k širšímu kádru musí mnozí fotbalisté Arsenalu Česká Lípa bojovat až do posledního přípravného zápasu o své místo v sestavě. Navíc má klub početnou mládež, takže vyrůstají budoucí opory hlavního týmu. Lídrem v kabině je bývalý reprezentant Jiří Štajner. „Jirka je profesionál každým coulem. Mladí fotbalisté se od něho mohou naučit, jak se má dělat fotbal,“ pochvaloval si nový kouč Michal Slabý.