A rychnovské příznivce rozjásal už ve třetí minutě Mastník, který hlavou poslal domácí do vedení. Prvních třicet minut patřilo Rychnovu. Ten neustále útočil a ohrožoval hostující branku. „Velké šance Podstavka a zejména Huška ale zůstaly nevyužité. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a začali víc zaměstnávat naši obranu. V 60. minutě byl ve vápně faulován náš Pleštil a následný pokutový kop proměnil Paldus,“ popsal okamžiky na hřišti vedoucí týmu Milan Pfeiffer.

ŠANCE SE JEŠTĚ RODILY

Hosté potom ještě přidali, začali se víc tlačit do zakončení a nechávali vzadu víc prostoru, což Rychnovští využili k několika brejkům, ale bez výsledku. „Zvítězili jsme 2:0. A příští týden nás čeká derby s Pěnčínem o první místo,“ připomenul vedoucí mužstva.

Utkání zhodnotil také trenér rychnovského mužstva Martin Procházka.„Nastoupili jsme v kompletní sestavě a zápas probíhal podle našich představ. Od čtvrté minuty jsme vedli. Výkony byly vyrovnané a soupeř kvalitní. Po poločase jsme přidali gól z penalty a pak už jsme si výsledek pohlídali a nepustili jsme soupeře už do žádné vážnější akce.“Pro tým Rychnova je I. A třída vyšší soutěž, než ve které dosud působil. Pociťovali hráči rozdíly ve výkonnosti? „Přechod z nižší soutěže do vyšší znát určitě je, fotbal je rychlejší,“ dodal trenér a zdůraznil, že si ale s mužstvem věří. „Máme momentálně kvalitní mančaft. Musíme stále pracovat na fyzičce. Ale určitě budeme pro ostatní mužstva vyrovnaným soupeřem,“ má jasno trenér Martin Procházka.

A teď už se dvojnásob těší na utkání v sobotu 21. srpna od 14,30 hod. Zajíždějí do Pěnčína. A ten trénuje jeho strýc Miroslav Procházka. Takže vedle fotbalového derby o 1. místo, neboť obě mužstva zatím dvakrát vyhrála, to bude i zajímavé rodinné derby. „O utkání se popereme. Ale velké ambice si zase neděláme, protože oni mají pro tuto soutěž opravdu bezvadně poskládaný tým, kvalitní, až nadstandardní. Jedeme tam hlavně neudělat ostudu a poprat se o trochu lepší výsledek,“ dodal k zápasu s Pěnčínem Martin Procházka.

Spartak Rychnov – TJ Tatran Bílý Kostel 2:0 (1:0)

Za Rychnov: Ducháček – Mastník ,Králíček, Pleštil, Petr (70. Kubát), Podstavek (79. Janků), Procházka (46. Havlíček,) Zmeškal, Dupač, Paldus, Hušek.

Branky: 3. min. Mastník 60. Paldus (PK) ŽK 1:2, ČK 0:1. Diváků: 200