"Chtěli jsme navázat na naše poslední soustředění na Mallorce před dvěma lety. Máme nyní o dost mladší tým a tento společný pobyt jsme naplnili nejen důkladnými kondičními tréninky, ale i utužením celé party. Kluci si letenky a ubytování hradili sami, v případě hráčů i rodiče a už tohle je obrovská oběť pro svůj klub. Brali si dovolenou, nemohli studovat, za což je obdivuji. Jsme amatéři, nikdo nemá žádnou finanční odměnu za výsledky v sezóně. Přesto mám obrovskou radost, že veškeré dávky odmakali bez kňourání a vzdávání se. Podporovali se napříč generacemi, dokázali se pohádat a zase vzepnout," řekl po návratu trenér Martin Hrubý.

Ve Studenci nemají příliš dobré podmínky pro trénink. Trenér má jasno. Takové soustředění v dobrých klimatických má smysl. Hráči běhali v příjemném parku, místní fotbalová škola jim zapůjčila svoji umělku i tréninkové pomůcky. Regenerační linka byla zdarma formou studeného moře a bazénu u hotelu.


"Zbyl nám i čas na zhodnocení nepovedené podzimní části v krajském přeboru. Podstatnou část jsme si vyříkali, pojmenovali s odstupem času naše chyby a nedostatky. Tým je nyní zcela zdráv, máme ještě nějaké tipy na doplnění herních postů. Je mi velkou ctí trénovat tuhle partu. Oni mají obrovskou víru, chuť a naději. Nechtějí sestoupit, chtějí ve Studenci udržet krajský přebor.  Věří v to a udělají pro to maximum. Naším prvním přípravným utkáním bude 4. února souboj s divizní TJ Dvůr Králové" doplnil k týmu a jeho plánům trenér Martin Hrubý a dodal, že se do jarní části soutěže těší a na fotbalové hřiště zve všechny fanoušky a příznivce SK Studenec.