Velké Hamry A – Vysoké Mýto 2:3 (2:2)

„Musím zase opakovat to, co jsem říkal po posledním utkání s týmem Mšena. Průběh byl naprosto stejný. Vedli jsme 1:0 a místo, abychom zvýšili na 2:0, tak dáme tyč. Pak dostaneme vlastní gól. Nemůžeme vyhrát, když nedáváme góly,“ uvedl trenér Hamrů Josef Hnídek. Hamrovské trápí, že nedávají góly. Bez kvalitní koncovky se ve fotbale nevyhrává. Přitom měli na kopačkách pět vyložených šancí, z toho dvě tyčky, ale ani jednu v gól neproměnili.

ZRANIL SE HONZA LINKA

„Už k tom moc nechybí. Jedeme ale dál, ještě máme jedno kolo. Na soupeře, Trutnov, se připravíme tak, abychom si body přičetli na svůj účet. Utkání poznamenal vážný úraz domácího kapitána Honzy Linky, který byl se zlomenou lícní kostí převezen do nemocnice.

BYLO TO JAKO MINULE

„Když neproměníme šance, tak je to těžké. Zase jsme dali tři tyče a gól žádný. To nás poslední dobou sráží. A dostáváme hloupé góly. Dneska to bylo stejné, jako před týdnem ve Mšeně,“ okomentoval utkání hamrovský Jaroslav Rudolf. A zdůraznil, že už v šesté minutě se v hlavičkovém souboji zranil Honza Linka, což bylo pro tým velké oslabení.

NA ŠPICI PATŘÍME

Připomenul ale, že uprostřed se určitě nepropadají. „Filip Vencbauer s Ondrou Šedým to tam zvládají dobře. Nás ale zrazují góly. Kdybysme dali na 2:0, tak by to bylo lepší. Máme před sebou poslední zápas. Určitě se na to na tréninku zaměříme. O tréninku nám to tam ale padá. Je to nějaké prokletí poslední dva zápasy,“ zapřemýšlel Jaroslav Rudolf.
Na vrchol tabulky podle něho určitě áčko Velkých Hamrů patří. „Začali jsme si po posledních několika zápasech věřit. Takový je prostě fotbal. Víme, že nehrajeme špatně a že na špici tabulky patříme,“ řekl hráč Hamrů.

SOUPEŘ SI ALE LIBOVAL

S výsledkem zápasu byl určitě spokojený trenér hostů Radim Fikejz: „Bylo to o nervech. Soupeř měl svoji kvalitu, stálo při nás štěstí. Naše hra příliš optimální nebyla. Ale pak jsme se semkli a vyšlo nám to. Výhra nad takovým týmem, jako jsou Hamry, nás těší. Potřebovali jsme venku vyhrát. Udělali jsme proto maximum, přijeli jsme o den dřív, v klidu se připravili a vrátilo se nám to.“

Sestava Velkých Hamrů A - Kobachidze, Barchuch, Černý, Šedý, Vencbauer, Linka, Rudolf, Dorničák, Kováčik, Radzinevičius, Šidlo, Vitkovič, Soukup, Žitka, Macháček, J. Štětkář, D. Štětkář. Branky: 10. Radzinevčius, 39. Dorničák – 24., 41 Benda, 80. Wimmer. Žluté karty:  4:2. Rozhodčí: Svoboda. Trenér: Josef Hnídek.