Velké Hamry A – Olympia HK Kratonohy 8:2 (5:1)

„Jsme spokojení a před nastávajícím derby s týmem Mšena jsme se uklidnili. Máme dvacet šest bodů, pojedeme na soupeře s čistou hlavou a už se na toto utkání těšíme,“ popsal hned po zápase své dojmy hamrovský trenér. Když hráči spolu s realizačním týmem zmizeli v šatnách, ozval se za pár minut hlasitý vítězný pokřik.

FANOUŠCI JIM DĚKOVALI

A právem. I fanoušci, kteří za deštivého počasí zápas sledovali, výkon hamrovského áčka chválili a když hráči odcházeli z hřiště, tak jim děkovali. Hamry jsou v divizi nováčkem. A čekaly, že na ně budou ostatní týmy pohlížet jako na „nově příchozí“, ze kterých žádné velké nebezpečí nehrozí. Ovšem brzy se přesvědčili, že opak je pravdou.

MÁME DOBRÉ MUŽSTVO

„Dlouho jsme toto mužstvo budovali. V létě jsme ještě dobře doplnili o dva výborné hráče. V divizi se nám hraje líp než v krajském přeboru. Je to o fotbale a já jsem věděl, že nám to bude vyhovovat. Počítali jsme s tím, že nás budou na začátku všichni podceňovat. Teď ale hrajeme už dvanácté kolo a nikdo nemůže říct, že naše výsledky jsou náhoda,“ odpověděl kouč těm, kteří si kladou otázku, jak to, že to Hamrům tak jde.

Při takovém výsledku je ale těžké udržet mužstvo v koncentraci až do devadesáté minuty. Jak to trenér řešil? „Dali jsme příležitost hráčům, kteří nehráli. A taky cítíme podporu fanoušků, za co jsme rádi. Teď se začneme připravovat na derby se Mšenem. Před soupeřem máme velký respekt, mužstvo má nejlepšího trenéra, které velmi uznávám. A on má v divizi k dispozici nejlepší kádr. V krajském přeboru jsme s nimi dvakrát prohráli, když postupovali do vyšší soutěže. Samozřejmě, že k nim ale jedeme s tím uhrát maximum.

K zápasu se vyjádřil také autor dvou gólů Jan Linka: "Vedli jsme 1:0. Soupeři se povedlo vyrovnat na 1:1. To jsme se trochu lekli. A pak už jsme začali hrát a šlo nám to. Soupeř byl fotbalový, ale málo důrazný. A u nás to dnes bylo naopak." Do zápasu proti mužstvo z Kratonoh nastoupili domácí v této sestavě: Kobachidze, Barcuch, Černý, Macháček, Vencbauer, Linka, Vitkovič, Rudolf, Dorničák, Radzinevičius, Šidlo, Soukop, Kováčik, Žitka, Šedý, Štetkář, Mihálik.

Góly: 7. a 26. minuta Linka, 34. a 44. Radzinevičius, 15. Šidlo, 53. Vitkovič, 77. Rudolf, 86. Žitka.
Žluté karty: Linka, Radzinevičius. Diváků: 100. Trenér: Josef Hnídek. Asistent trenéra: Rudolf Říha
Nejlepší střelci: Nejlepší střelci: Jan Linka a Tomas Radzinevičius